Nowa, darmowa mapka Bytomia gotowa. Gdzie można ją otrzymać?

Bytom kryje wiele tajemnic. Nie brakuje tu też ciekawych zabytków, które warto odwiedzić podczas niespiesznych, wiosennych spacerów. Wszystkie najcenniejsze obiekty znalazły się na wyjątkowej mapce, która dostepna jest za darmo. Gdzie?

Byt mapa bytomia1

Wspomniana mapka ma promować Bytom, prezentując pełne uroku zakątki. Jej układ jest przejrzysty, a barwne ikony przedstawiające 26 najcenniejszych zabytków przykuwają wzrok. Kartograficzna pomoc z pewnością ułatwi turystom zwiedzanie miasta. Warto podkreślić, że jest ona bezpłatna, a można ją znaleźć w Biurze Promocji Bytomia mieszczącym się przy Rynku 7.

Mapa to jednak nie wszystko. Na jej rewersie znajdziemy skondensowany opis wszystkich znajdujących się na niej obiektów. Jednym słowem plan miasta został uzupełniony historycznym komentarzem, który sprawia, że nowy materiał promocyjny może stanowić doskonały, podręczny przewodnik po mieście.

Zaznaczono na nim zarówno obiekty sakralne, bytomskie nekropolie, Operę Śląską i Teatr Rozbark czy zabytkowe kamienice przypominające o dawnej świetności miasta, ale znajdziemy tam też bazę Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Nie zapomniano również o zielnych płucach miasta. Ważne miejsce zajmują tu parki i rezerwaty przyrody takie jak Segiet, Żabie Doły czy niedawno zrewitalizowany Park Ludowy w Miechowicach, w którego sercu ulokowano odnowioną oficynę pałacu Tiele-Wincklerów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lombard

Film o "Helikopterku" będzie miał premierę w Katowicach

30 wosp

Trwa finał WOŚP w Bytomiu. Co będzie się działo?

Bytomski4 operagru

Opera Śląska zaprasza - Gala VERDI/WAGNER i...

Bytomski4 rodzinski

Rodziński w bytomskim muzeum

Bytomski2 7 8 wrzesnia 13

Pomysł na aktywny weekend

Bytomski2 3 fot Jakub Wittchen

Trwa Międzynarodowa Konferencja Tańca

Bytomski2 Podroz w Kraine Dzwieku w Agorze Bytomm

Kraina Dźwięku w Agorze Bytom