Halę Na Skarpie opanują latające dyski. Poznaj ultimate frisbee

Lubicie poznawać nowe sporty? Jeżeli tak, to warto wybrać się w najbliższą sobotę do hali Na Skarpie. Odbędzie się tam turniej ultimate frisbee, czyli dyscypliny, która zyskuje coraz szersze grono miłośników.

Byt 54517452 10215679943126287 8294774818692136960 o

Co powiecie na połączenie elementów piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki i rugby? Do tego bez kontaktu fizycznego, co znacznie minimalizuje ryzyko kontuzji? Jeżeli dla ciebie brzmi to ciekawie, to warto bliżej poznać ultimate frisbee. Sport, który istnieje od kilkudziesięciu lat, ale dopiero zaczyna zyskiwać coraz większe grono miłośników.

W najbliższy weekend będzie okazja, by na żywo przyjrzeć się tej dyscyplinie. Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Ultimate Frisbee Cup. W zawodach weźmie udział pięć drużyn, a swój przyjazd potwierdziły zespołu 2Obvious z Bielska-Białej, Frisbnik z Rybnika, KrakUF z Krakowa, Kato Vice z Katowic oraz Gunslingers z Rzeszowa.

Turniej odbędzie się w bytomskiej hali Na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a. Wstęp jest całkowicie darmowy, bo celem jest popularyzacja sportu. Początek o godzinie 9.

https://www.youtube.com/watch?v=HhUays2ehyI

fot. Facebook/Ultimate Frisbee Polska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon