Rozpoczyna się remont ul. Świętej Elżbiety. Będą utrudnienia

Dziś, w piątek, 21 lutego, rusza remont ul. Świętej Elżbiety. Kierowcy muszą przyszykować się na spore utrudnienia. Mogą one potrwać nawet do 15 sierpnia 2020 roku.

Byt przebudowa drogi

Wartość inwestycji oszacowano na ponad 2,5 mln zł. Z kolei gmina Bytom zdołała pozyskać na ten cel dotację w wysokości 1 mln 285 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace remontowe rozpoczną się dziś o godz. 9.00. Od tego momentu na ul. Świętej Elżbiety, łączącej ul. Konstytucji z ul. Worpie, będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

- Prace zostały podzielone na 4 etapy robót, a w każdym z etapów ulica św. Elżbiety na długości prowadzonych robót będzie drogą bez przejazdu od strony ul. Konstytucji. Natomiast od strony ul. Worpie na długości prowadzonych robót ul. św. Elżbiety będzie drogą jednokierunkową – wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Jako pierwszy zostanie wyremontowany odcinek od skrzyżowania z ul. Worpie do wysokości posesji nr 6. W dalszej kolejności przebudowa czeka teren od wysokości posesji nr 6 aż do skrzyżowania z ul. Czackiego.

W czasie remontu wprowadzony zostanie objazd do ul. św. Elżbiety poprowadzony przez ul. Worpie. W planach jest przebudowa ulicy, chodników oraz zieleńców. Dodatkowo, prowadzone będą roboty związane z regulacją urządzeń sieci podziemnej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon