Piłka nożna: w kwietniu turniej śląskich 100-latków. Kto zagra z Bytomia?

23 śląskie kluby wystartują w Pucharze 100-latków, który zorganizuje Śląski Związek Piłki Nożnej. W tym gronie znajdują się aż cztery bytomskie kluby, ale w pierwszej rundzie zagra tylko jeden z nich.

Byt a78794f1bdd8b2ecf8cb6e485934052c XL

Puchar 100-latków przeznaczony jest tylko dla klubów piłkarskich, które w ubiegłym lub obecnym roku świętowały 100-lecie istnienia. W Bytomiu mamy aż cztery kluby, które mogą pochwalić się tak długim stażem. To Polonia Bytom, Szombierki Bytom, Rodło Górniki oraz Czarni Sucha Góra.

Wszystkie cztery kluby zostały zaproszone do turnieju i wezmą w nim udział. W pierwszej rundzie zagra tylko Rodło Górniki, które wylosowało Spartę Zabrze, występującą w zabrzańskiej klasie C.

Pozostała trójka naszych drużyn otrzymała wolny los i do zawodów przystąpi w następnej rundzie. W turnieju wezmą udział 24 kluby z całego Śląska. Pierwsza runda odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 17.

Losowanie I rundy Pucharu 100-latków.

MOSiR Sparta Zabrze - Rodło Górniki
MKS Poręba - Orzeł Nakło Śląskie
Naprzód Lipiny - Wisła Strumień
Górnik 09 Mysłowice - Rymer Niedobczyce
Jastrząb Bielszowice - LKS Krzyżanowice
Polonia Niewiadom - Ruch Radzionków
Grunwald Ruda Śląska - Ruch Chorzów

Wolny los: Polonia Bytom, Koszarawa Żywiec, Szombierki Bytom, Orzeł Biały Piekary Śląskie, Gwarek Ornontowice, Unia Świerklaniec, Ruda Kozielska, Śląsk Świętochłowice i Czarni Sucha Góra.

fot. slzpn.katowice.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon