Połamane drzewa, zniszczone samochody - to efekt nocnej wichury

Po wietrznej sobocie, przyszła jeszcze bardziej wietrzna niedziela. Wichura i silny wiatr sprawiły, że wieczorem i w nocy na zewnątrz było po prostu niebezpiecznie. Czy w Bytomiu odnotowano jakieś zniszczenia z tym związane?

Byt tree 4863208 1280

W niedzielne popołudnie (23 lutego) bytomianie otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa SMS z ostrzeżeniem o wystąpieniu silnego wiatru. – Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem mogą stanowić zagrożenie. Unikaj otwartych przestrzeni – brzmiał komunikat. Meteorolodzy przewidywali wystąpienie wiatru o średniej prędkości 35 - 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 100 km/h, a miejscami nawet do 110 km/h. Ich prognoza sprawdziła się, a nocą w Bytomiu miała miejsce prawdziwa wichura. Jej pokłosiem są połamane gałęzie, uszkodzone dachy oraz zniszczone samochody.

Jak wyglądają statystyki Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu? Strażacy mieli pełne ręce roboty – pracowitą noc i poranek. – Do godziny siódmej rano odnotowaliśmy 12 zdarzeń związanych z wichurą. Z kolei rano zgłoszono kolejnych 12 – wyjaśnia, mł. ogn. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy bytomskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. - Drzewa uszkodziły dwa samochody. Jedno z drzew przewróciło się na pomnik znajdujący się przy ul. Powstańców. Odnotowaliśmy też wiele pochylonych drzew, a z wielu dachów pospadały dachówki. Naruszona została też jedna z latarni ulicznych – dodał. Niebezpiecznie wyglądał także baner wiszący na kamienicy położonej przy Placu Wolskiego, który został usunięty. - Nie ma żadnych osób poszkodowanych – podkreśla przedstawiciel PSP.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Pożar dachu hali w Bytomiui

Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki w Bytomiu

Tablica karola miarki

Bracia byli głośno na klatce. Trafili do aresztu

Samochody policyjne

Policja bytomska ma dwa nowe nieoznakowane radiowozy

Poza radiowozami z Bytomia, sporo będzie nieoznakowanych z grupy "Speed"

"Bezpieczna autostrada" - jutro policyjna akcja na A4

Bytom pożar

Pożar przy dworcu w Bytomiu

pożar ogródków Cegielniana

Pożar na terenie ogródków działkowych przy ul. Cegielnianej