Bytomskie szpitale otrzymały dotację na zakup nowoczesnego sprzętu

Bytomskie szpitale zyskają nowy sprzęt. W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Śląskiego przekazał dwóm lecznicom środki m.in. na zakup aparatu RTG z ramieniem C, duodenoskopu i mammografu.

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu to wspaniały szpital i doskonali specjaliści z panem Dyrektorem Jerzym Pieniążkiem na czele. Dlatego dziś jako Zarząd Województwa przekazaliśmy środki w wysokości 1 277 000 zł na zakup sprzętu: aparatu RTG z ramieniem C, duodenoskopu - urządzenia służącego do wykonywania gastroduodenoskopii, czyli wziernikowania i respiratorów na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – poinformowała w środę, 19 lutego, Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, że jesienią szpital ten informował, że na sali wyłączonej z użytkowania znajdującej się na Oddziale Intensywnej Terapii, w dwóch miejscach przeciekał sufit i miała miejsce awaria dwóch respiratorów oraz monitorów funkcji życiowych. Marek Czekaj, kierownik oddziału, mówił wówczas, że urząd marszałkowski obiecał, że bytomska lecznica otrzyma dotację na zakup niezbędnego sprzętu. Tak też się stało.

Będą też środki na remont dachu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarządu Województwa Śląskiego, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu otrzyma też dotację na modernizacja dachów budynków A2 i A3. Uchwałę w tej sprawie zarząd województwa podjął 12 lutego. Podczas tego samego posiedzenia przyjęto także uchwałę w sprawie zawarcia umowy dotacji ze Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu na dofinansowanie projektu pn. „Organizacja Śląskiego Centrum Medycyny Fizykalnej i Wczesnej Diagnostyki Nowotworów na bazie Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X: Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działanie 10.1. Infrastruktura ochrony zdrowia. O przedsięwzięciu pisaliśmy już na łamach portalu 30 grudnia 2019 roku.

To jednak nie wszystko, ponieważ zastrzyk gotówki otrzyma też Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu, bowiem województwo przekazało lecznicy dotację w wysokości 780 tys. zł na zakup mammografu do Zakładu Radiologii Lekarskiej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich