Teatr i restauracja w jednym - to właśnie łagiewnicki Belford!

Restauracja Belford - Teatr Górnośląski przyciąga dobrą, śląską kuchnią i rozmaitymi atrakcjami kulturalnymi. Najbliższe miesiące upłyną pod znakiem niekończących się imprez!

Znajdujący się w Łagiewnikach, przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 10, lokal zainaugurował swoją działalność jako Dom Kultury Huty „Zygmunt”. Gmach ten już od lat 60-tych ubiegłego wieku stanowił kulturalne centrum dzielnicy i tętnił życiem. Później obiekt przemianowano na restaurację Belford, a jesienią 2016 roku stał się on siedzibą Teatru Górnośląskiego Mariana Makuli, a w gościnnych murach łagiewnickiej restauracji prezentowano m.in. popularną „Pomstę”, stworzoną na bazie „Zemsty” Aleksandra Fredry. Przedsięwzięcie to nie spotkało się jednak z olbrzymim zainteresowaniem publiczności, doszły też inne problemy natury finansowej. W wyniku perturbacji, po 7 miesiącach działalności, teatr zawiesił działalność. Pomimo zmian, nazwa przetrwała. Czasowo zrezygnowano także z organizowania imprez kulturalnych.

Dziś można mówić o otwarciu nowego rozdziału w dziejach lokalu, bo Restauracja Belford - Teatr Górnośląski reaktywuje działalność kulturalną. W repertuarze nie znajdziemy jednak spektakli teatralnych po śląsku. Oferta kulturalna będzie za to bardziej zróżnicowana i dedykowana różnym grupom wiekowym.

Co w planie na najbliższe tygodnie?

Kulturalny rozkład jazdy wygląda atrakcyjnie. Przed gośćmi restauracji Belford-Teatr Górnośląski dwa Babskie Combry, występ Tadeusza Drozdy oraz Magic Show, czyli pokaz artysty znanego z programu „Mam Talent”.

Pierwszy z Babskich Combrów odbędzie się 29 lutego. Panie, które chciałyby się na niego wybrać muszą się spieszyć, ponieważ zostały już ostatnie bilety! Kolejny zaplanowano na 14 marca o godz. 19.00 (koszt 110 zł). Dla pań zagra DJ Greg, a później sceną zawładnie kabaret Amelijush. Niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie występ Magic Mike’a. Muzyczno-kabaretowo-taneczne doznania to nie wszystko! Szykuje się także uczta kulinarna, ponieważ dla uczestniczek przewidziano dwie ciepłe kolacje oraz zimną płytę.

Natomiast z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, o godz. 18.00 paniom odwiedzających restaurację wieczór umili występ satyryka i komika, a także mistrza ciętej riposty - Tadeusza Drozdy. Bilety można kupić TU!

Właściciele Teatru chcą, aby przychodziły tu całe rodziny, dlatego też program artystyczny będzie bardzo urozmaicony. Znajdzie się w nim także coś dla najmłodszych, bowiem 15 marca o godz. 15.00 zaplanowano Magic Show w wykonaniu Bartosza Lewandowskiego, finalisty programu „Mam Talent”. Bilety do nabycia TU!

Rezerwacji miejsc na wybrane wydarzenia oraz imprezy okolicznościowe można dokonać telefonicznie 511 935 506 lub mailowo: rezerwacje@belford.pl.

Imprezy okolicznościowe

Co więcej, Restauracja Belford - Teatr Górnośląski organizuje rozmaite imprezy okolicznościowe – od urodzin, komunii, wesel aż po stypy. Do dyspozycji gości są dwie sale: bankietową, która mieści 160 osób oraz kameralną, w której jest 60 miejsc, a wszystkie gustownie urządzone.

Zmiany, zmiany…

Nowy właściciel na spoczywa na laurach i zapewnia, że metamorfoza lokalu nie została zakończona. W czerwcu dolna sala zostanie otwarta jako regularna restauracja, a niebawem w piwnicy powstanie kolejna, niezwykle klimatyczna i kameralna sala. Obecnie trwa tam remont. Co więcej, wraz z nastaniem wiosny przed restauracją pojawi się ogródek letni.

Belford5

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon