Zatrucie czadem w Bytomiu. Zginęły 3 osoby

W niedzielę, 1 marca, ok. godz. 20.40 bytomscy strażacy odnaleźli w jednym z mieszkań przy ul. Jaronia zwłoki trzech osób. Jaki jest powód ich śmierci?

Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, ciała znajdowały się w mieszkaniu na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Należały do mężczyzny i dwóch kobiet w wieku od 60 do 80 lat. Prawdopodobną przyczyną zgonu jest zatrucie tlenkiem węgla, który mógł ulatniać się z pieca węglowego.

Jak ustalił reporter RMF FM, zawiódł właściwy przepływ powietrza, ponieważ zastawiono kratki wentylacyjne. Pojawiły się nawet podejrzenia, że ofiary mogły umrzeć już w sobotę. Od pewnego czasu nie kontaktowały się z rodziną, co wzbudziło jej podejrzenia. W niedzielę ok. godz. 20.00 krewni postanowili zaalarmować służby, a te po przybyciu na miejsce znalazły trzy ciała.

Mieszkanie zostało przewietrzone. Strażacy wykonali powtórne pomiary w mieszkaniu oraz w całym pionie kominowym. Nie stwierdzono występowania CO. W akcji uczestniczyły 3 zastępy PSP i 10 strażaków, a także policja, PRM.

Przypominamy, że czad to cichy zabójca. Dostaje się do organizmu przez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwioobiegu. Co robić, aby się przed nim obronić? Najlepiej zamontować atestowane czujniki czadu, które zaalarmują nas w odpowiednim momencie, kiedy stężenie przekroczy dopuszczalną normę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Jechał pod prąd w Bytomiu. Chciał przekupić policjantów

awaria tramwaju Bytom

Awaria tramwaju linii nr 6 wysokości Osiedla Arki Bożka.

Poszukiwania zaginionych kobiet, Częstochowa

Strażacy z Bytomia pomagają w poszukiwaniach matki i córki

Bytom tragiczny finał poszukiwań

Tragiczny finał poszukiwań

Niemowlę

Nowy wyrok za zabójstwo własnego dziecka

Byt wypadek

Wypadek na ul. Chorzowskiej w Bytomiu. Autobus...