Po raz pierwszy w Polsce: prezentacja bezemisyjnej technologii spalania węgla!

To może być przełom w postrzeganiu węgla, dający nową perspektywę dla polskiego surowca w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu.

Po raz pierwszy w Polsce, Angelos Kokkinos z Departamentu Energii USA zaprezentuje bezemisyjną technologię spalania węgla. Amerykańska technologia zostanie przedstawiona podczas Konferencji SILESIA 2030, która odbędzie się 4 marca 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej w godzinach 10.00-13.00.

Dla wszystkich jest jasne, że musimy troszczyć się i skutecznie działać na rzecz klimatu. Ale w tym działaniu nie możemy zapominać o bezpieczeństwie energetycznym, które jest fundamentem każdego państwa. Chcemy wykorzystywać nowe technologie spalania węgla, aby wpisywać się w Europejski Zielony Ład, przy zachowaniu tego, co dla nas w woj. śląskim jest cenne – podkreśla Grzegorz Tobiszowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz inicjator Międzynarodowej Konferencji SILESIA 2030.

Jej druga edycja odbędzie się pod hasłem „Polska na drodze do niezależności energetycznej w dobie Europejskiego Zielonego Ładu”. – Wyzwania, przed którymi stoimy, mają charakter globalny i muszą być rozwiązywane globalnie – mówi Angelos Kokkinos.

Oprócz przedstawiciela amerykańskiego rządu do Polski przyjadą reprezentanci UNECE – komisji gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej dyrektor Scott Foster będzie mówił m.in. o potrzebie stworzenia międzynarodowego sojuszu na rzecz bezpieczeństwa energetycznego państw, których miksy oparte są właśnie na paliwach kopalnych.

W gronie prelegentów znaleźli się ministrowie odpowiedzialni za polską energetykę: Zbigniew Gryglas i Piotr Naimski, eurodeputowani z komisji przemysłowej ITRE: Jessica Stegrud (Szwecja), Evzen Tosenovsky (Czechy) oraz eksperci i przedstawiciele świata nauki.

Efektem dyskusji będzie stworzenie „Rezolucji Śląskiej” – dokumentu zawierającego założenia odpowiedzialnej drogi do ochrony klimatu w Europie. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: www.konferencjasilesia2030.pl

silesia20301

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lokalne optymalizowanie stron internetowych dla twojej działalności gospodarczej

optymalizowanie stron internetowych dla twojej działalności

Jak kupić dobry materac okladka

Jak kupić dobry materac?

Żaneta Walczak – twórca unikatowych toreb damskich marki Co Tu Się Kroi z materiałów vegan friendly

Żaneta Walczak – twórczyni unikatowych toreb damskich

(Nie)Zwykły Kebab

(Nie)Zwykły Kebab

Kabaret Smile już wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej! Specjalny prezent na 20-lecie

Kabaret Smile, wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej!

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź