Piłka nożna: pobalowali, a teraz czas walczyć o awans. Po przerwie rusza III liga

Weekend był bardzo aktywny dla piłkarzy Polonii Bytom. Najpierw rozegrali ostatni sparing tej zimy, a potem udali się na galę 100-lecia klubu, na której zostali zaprezentowani kibicom. To znak, że już za chwilę zaczyna się walka o ligowe punkty.

Byt 88174047 3161558800535525 7437387483987312640 o

Osiem sparingów, jeszcze więcej treningów, mnóstwo wylanego potu i godziny spędzone na dopracowywaniu taktyki. Za chwilę przekonamy się, czy trener Kamil Rakoczy i jego drużyna dobrze wykorzystali zimowy okres przygotowawczy. W najbliższy weekend startuje runda wiosenna w III lidze.

Jest wiele znaków na niebie, że powinno być dobrze. Z ośmiu sparingów Polonia Bytom wygrała aż sześć. Wyższość musiała uznać tylko LKS-owi Goczałkowice-Zdrój (0:1) i Odrze Opole (0:1). Optymizmem napawa ostatni zimowy test z Hutnikiem Kraków, który jest wiceliderem III ligi, ale czwartej grupy. Niebiesko-czerwoni wygrali 4:2 po dwóch golach Patryka Stefańskiego i jednym Mariusza Fornalczyka oraz Adama Żaka.

Cieszy fakt, że zima była spokojna przy ul. Olimpijskiej. Dokonano w zasadzie kilku korekt w składzie i sprowadzono tylko czterech zawodników z innych klubów. To Dawid Rudnik, Jakub Wróbel, Łukasz Krakowczyk oraz Adam Żak. Ponadto o miejsce w kadrze będą walczyć utalentowani juniorzy.

https://www.youtube.com/watch?v=Zzo_3i0Ka9Q

Całą kadrę Polonii Bytom na rundę wiosenną można było poznać podczas uroczystej gali z okazji 100-lecia Polonii Bytom. Prezentacja III-ligowej drużyny była jednym z ważnych elementów uroczystości. Wszyscy liczą, że niebiesko-czerwoni sprawią dwukrotnemu mistrzowi Polski prezent na koniec sezonu w postaci awansu na szczebel centralny.

Polonia po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce. Do pierwszego Śląska II Wrocław traci zaledwie sześć punktów. Teoretycznie niewiele, ale liga jest niezwykle mocna i w każdej kolejce będzie trzeba mocno się natrudzić, by doliczyć do swojego konta kolejne zwycięstwo.

Część odpowiedzi poznamy już w pierwszej wiosennej kolejce. Bytomianie zagrają na wyjeździe z Foto-Higieną Gać. Ten zespół jesienią ograł Polonię 2:1. To solidny średniak rozgrywek, który lubi czasami sprawić niespodziankę. Strata punktów z tym zespołem byłaby sygnałem ostrzegawczym, że zimą coś poszło nie tak. Zwycięstwo z kolei może dodać pewności siebie przed kolejnymi meczami.

Starcie z Foto-Higieną Gać odbędzie się w sobotę 7 marca o godzinie 15. Z kolei już tydzień później zostanie rozegrany pierwszy mecz na stadionie w Szombierkach. Do Bytomia przyjedzie Ślęza Wrocław.

fot. Facebook/Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon