Zuzanna Mientus wspięła się po Puchar Polski. Czas na kolejne wyzwania

Zuzanna Mientus znowu udowodniła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia we wspinaczce sportowej. W niedawnym Pucharze Polski nie miała sobie równych w swojej kategorii wiekowej.

Byt 85234795 3089156154451576 85800613211799552 o

Wielka impreza wspinaczkowa odbyła się w Tarnowskich Górach w centrum "Klif". Liczną reprezentację wystawił Klub Sportowy Skarpa Bytom, który święci coraz więcej sukcesów we wspinaczce sportowej. Najlepiej spisała się Zuzanna Mientus, czyli jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek bytomskiego klubu.

Mientus nie miała sobie równych w swojej kategorii wiekowej. Bytomianka zdobyła złoty medal juniorek w prowadzeniu. Potem jeszcze startowała w seniorkach, ale tam musiała zadowolić się szóstym miejscem, co i tak było dobrym wynikiem. Warto dodać, że był to jej debiutancki start w tej kategorii.

Przed Zuzanną rok pełen wyzwań. Polski Związek Alpinizmu powołał ją do drużyny narodowej. Poza tym ma w planach m.in. kolejne starty w Pucharze Polski, ale także udział w mistrzostwach kraju i Pucharze Europy.

W Tarnowskich Górach startowali także inni zawodnicy Skarpy Bytom. Na podium udało się stanąć Wojciechowi Ratajczakowi, który zdobył brąz wśród młodzieżowców. Ponadto był czwarty wśród seniorów. Tuż za podium były także Martyna i Milena Ciechanowskie, które swoje starty w kolejno seniorkach i juniorkach młodszych, kończyły na czwartych pozycjach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon