Na Skarpie zagrają dla Łukasza Wysockiego. Wspierających czeka mnóstwo atrakcji

W niedzielę 8 marca UKS Feniks będzie organizować turniej piłkarski, którego celem będzie zebranie pieniędzy na rzecz Łukasza Wysockiego. Bytomski judoka walczy o powrót do zdrowia po poważnym wypadku.

Byt p1dv93plnan1j7dq1jo125o8dp3

W styczniu życie Łukasza Wysokiego wywróciło się do góry nogami. 18-letni utalentowany judoka z Bytomia uległ wypadkowi w parku trampolin. Upadek skończył się bardzo poważnymi obrażeniami - zmiażdżony rdzeń kręgowy, złamany kręgosłup w dwóch miejscach i skręcony kark.

Młody sportowiec przeszedł operację, która skończyła się powodzeniem i niedługo później Łukasz wybudził się ze śpiączki. W przyszłości prawdopodobnie konieczne będą kolejne zabiegi, a obecnie trwa rehabilitacja i leczenie. W tym celu ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy. Darczyńcy już wpłacili niemal 300 tys. zł, ale to ciągle mało, bo potrzeba 700 tys. zł.

Mnóstwo osób zaangażowało się w pomoc. Sprawy w swoje ręce wziął także bytomski klub judo UKS Feniks. W niedzielę 8 marca, w godzinach 14-19 odbędzie się charytatywny turniej piłkarski w hali Na Skarpie przy ul. Modrzewskiego.

"Podczas turnieju odbędą się towarzyskie rozgrywki piłkarskie, w których wystartują 24 siedmioosobowe zespoły. Turniej rozpocznie się o godzinie 14.00 meczem pokazowym pomiędzy Reprezentacją Urzędu Miejskiego w Bytomiu a drużyną Przyjaciół Turnieju. Wśród zawodników będzie można zobaczyć Prezydentów Bytomia oraz byłego mistrza federacji KSW Artura „Kornika” Sowińskiego. W Turnieju udział weźmie również 7-osobowa reprezentacja bytomskiej Polonii, a dzieciaki będą miały możliwość spotkania maskotki Polonii Bytom - Lwa Olimpioka" - informuje organizator.

Będzie także mnóstwo atrakcji dla kibiców. Grochówka wojskowa z kuchni polowej, grill, ciasto, kawa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pokaz freestyle piłkarskiego, animacje dla dzieci, profesjonalny manicure hybrydowe paznokci, makijaż dla kobiet przejażdżka pojazdem militarnym, symulator VR roller coastera oraz bańkowo - balonowe HapiSZOŁ - to wszystko będzie czekać na odwiedzających. Swój pokaz barmańskiego flair zaprezentuje także Krzysztof Drabik znany z telewizyjnego show "Mam talent".

Imprezę zwieńczy aukcja charytatywna, na której będzie można kupić wiele wyjątkowych przedmitów. Licytacja rozpocznie się o godzinie 18:30.

Cały czas można wpłacać pieniądze w internetowej zbiórce, którą znajdziecie TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Siwek jakub polonia bytom

Polonia przyspiesza z transferami. Kolejne dwa wzmocnienia

Polonia bytom puchar polski

Derby Bytomia dla Polonii. Puchar nie wrócił na Szombierki

D4 N 7297 kopia

Artyści w Bytomiu zagrają w hokeja. Tak pomogą Kubie

Foto 87 scaled

Rewolucja w Polonii! Kamil Rakoczy odchodzi

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają

Wotore zdjęcie główne

Walki na gołe pięści zrodziły się na Śląsku