Zarażony koronawirusem jechał jednym autobusem z bytomianami?

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. Tym razem na COVID-19 zachorował mieszkaniec województwa śląskiego. Prawdopodobnie z Włoch jednym autobusem wrócili z nim również pasażerowie z Bytomia.

Byt kobieta z maska higieniczna

Mieszkaniec Rybnika, u któego potwierdzono koronawirusa przyjechał z Lombarii do Polski nocą z 29 lutego na 1 marca. Początkowo czuł się dobrze. Objawy choroby zauważył dopiero po kilku dniach. Wtedy zadzwonił do Sanepidu w Rybniku. W piątek pogotowie przetransportowało go do Raciborza, gdzie trafił do izolatki na oddziale zakaźnym tamtejszego szpitala. Dyrekcja placówki poinformowała, że stan pacjenta jest dobry. Wczoraj jednoznacznie potwierdzono, że mężczyzna jest nosicielem wirusa SARS-CoV-2.

Według informacji przekazanych na dzisiejszym briefingu wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka mieszkaniec Rybnika podróżował autokarem wraz z 33 innymi pasażerami oraz trzema osobami obsługi. Inspektorzy sanitarni z Gliwic, Chorzowa, Rybnika, Tychów, Jaworzna i Bytomia ustalili listę wszystkich podróżnych, a następnie objęto ich kwarantanną. Na razie żadna z tych osób nie wykazuje objawów zarażenia koronawirusem. Przebadano w sumie 40 próbek i tylko u mieszkańca Rybnika potwierdzono obecność wirusa.

Wirus więc jeszcze nie dotarł do naszego miasta, ale to najpewniej tylko kwestia czasu, nim do tego dojdzie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!