Opera i Muzeum zamknięte z powodu koronawirusa

Z powodu zagrożenia koronawirusem Opera Śląska w Bytomiu zawiesiła działalność artystyczną do 14 kwietnia. Nieczynne dla zwiedzających jest także Muzeum Górnośląskie. To instytucje samorządu województwa śląskiego, a takie zalecenie wydał dziś marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

Byt opera koncert

Opera Śląska zawiesiła działalność artystyczną

Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, wydał dyrektorom podlegających mu instytucji kultury, by ograniczyły wydarzenie z udziałem dużej liczby osób. W praktyce oznacza to, że zamknięcie dwóch bytomskich placówek – Muzeum Górnośląskiego i Opery Śląskiej.

- W trosce o zdrowie i wspólne bezpieczeństwo oraz zgodnie z zaleceniami Marszałka Województwa Śląskiego działalność artystyczna Opery Śląskiej w Bytomiu zostaje zawieszona z dniem 10.03.2020 r. Odwołane zostają wszystkie wydarzenia artystyczne dla publiczności zaplanowane do dnia 14.04.2020 r. włącznie - czytamy w komunikacie Opery Śląskiej.

Bytomski teatr operowy dodaje, że wznowienie „Łucji z Lammermoor” i pozostałe wydarzenia artystyczne odbędą się w innym terminie. Bilety na te wydarzenia zachowują ważność lub w przypadku rezygnacji można dokonać zwrotu.

Muzeum Górnośląskie zostało zamknięte dla publiczności

Także Muzeum Górnośląskie poinformowało dziś, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym będzie nieczynne dla zwiedzających do 14 kwietnia.

- Wszystkie zaplanowane wydarzenia, warsztaty i wystawy odbędą się w późniejszym terminie, o którym będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych – czytamy w komunikacie muzeum.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś także o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szkola podstawowa nr6 bytom

Prawie 6 mln zł dla Bytomia na renowację zabytków

Joanna trzepiecinska

Festiwal Piosenki Poetyckiej już 3 i 4 czerwca w Beceku

Pestilence w EC Szombierki 4

Gwiazdy metalu nagrały teledysk w EC Szombierki

Sulamita Ślubowska

Dźwięk 200-letnich skrzypiec w Operze Śląskiej

Film Lombard

Film o "Helikopterku" będzie miał premierę w Katowicach

30 wosp

Trwa finał WOŚP w Bytomiu. Co będzie się działo?

Uroczyste otwarcie wystawy

„Rozbarczanie na starej fotografii”