Ruszyła internetowa rekrutacja do przedszkoli

Na małych bytomian czeka 4435 miejsc w 41 miejskich przedszkolach. Elektroniczna rekrutacja do placówek właśnie się rozpoczęła.

Byt children 4526384 1280

Jak zapisać swoje dziecko do przedszkola? Od kilku lat w Bytomiu można to zrobić bez wychodzenia z domu, ponieważ obowiązują elektroniczne zapisy. Aby zgłosić swoją pociechę należy zalogować się do systemu i wypełnić stosowny wniosek. Link do strony internetowej znajduje się TU! Przypominamy jednak, że czasu jest niewiele, ponieważ logowanie trwa jedynie do 20 marca.

Od jakiego wieku dzieci przyjmowane są do przedszkola?

Do miejskiego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych w Bytomiu w wieku od 3 do 6 lat oraz dzieci odroczone od obowiązku szkolnego.

Co jeśli w wymarzonym przedszkolu nie będzie już miejsc, a pociecha z różnych względów musi rozpocząć swoją edukację właśnie teraz? Zgodnie z zasadami rodzice mają prawo wskazać trzy przedszkola/oddziały przedszkolne znajdujące się w szkołach podstawowych. W którymś z nich z pewnością miejsce się znajdzie. Jeśli rodzice nie mają dostępu do internetu, mogą wybrać się do przedszkola pierwszego wyboru i skorzystać z pomocy pracownika, który pomoże wypełnić wniosek.

Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować 3 razy, podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru wraz załącznikami. Następnie zostanie on zweryfikowany i zatwierdzony w systemie. Następnie pozostałe podpisane wnioski bez załączników (z adnotacją z przedszkola I wyboru) należy złożyć w przedszkolu II i III wyboru.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 30 kwietnia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...