Ruszyła internetowa rekrutacja do przedszkoli

Na małych bytomian czeka 4435 miejsc w 41 miejskich przedszkolach. Elektroniczna rekrutacja do placówek właśnie się rozpoczęła.

Byt children 4526384 1280

Jak zapisać swoje dziecko do przedszkola? Od kilku lat w Bytomiu można to zrobić bez wychodzenia z domu, ponieważ obowiązują elektroniczne zapisy. Aby zgłosić swoją pociechę należy zalogować się do systemu i wypełnić stosowny wniosek. Link do strony internetowej znajduje się TU! Przypominamy jednak, że czasu jest niewiele, ponieważ logowanie trwa jedynie do 20 marca.

Od jakiego wieku dzieci przyjmowane są do przedszkola?

Do miejskiego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych w Bytomiu w wieku od 3 do 6 lat oraz dzieci odroczone od obowiązku szkolnego.

Co jeśli w wymarzonym przedszkolu nie będzie już miejsc, a pociecha z różnych względów musi rozpocząć swoją edukację właśnie teraz? Zgodnie z zasadami rodzice mają prawo wskazać trzy przedszkola/oddziały przedszkolne znajdujące się w szkołach podstawowych. W którymś z nich z pewnością miejsce się znajdzie. Jeśli rodzice nie mają dostępu do internetu, mogą wybrać się do przedszkola pierwszego wyboru i skorzystać z pomocy pracownika, który pomoże wypełnić wniosek.

Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować 3 razy, podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru wraz załącznikami. Następnie zostanie on zweryfikowany i zatwierdzony w systemie. Następnie pozostałe podpisane wnioski bez załączników (z adnotacją z przedszkola I wyboru) należy złożyć w przedszkolu II i III wyboru.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 30 kwietnia.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon