Oszustwo na… koronawirusa?

Oszuści nie zmarnują żadnej okazji, żeby się wzbogacić. Tym razem postanowili spróbować do swoich praktyk wykorzystać epidemię koronawirusa. W jaki sposób?

Byt coronavirus 4904410 1280

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, od niedawna wśród oszustów pojawił się nowy trend. Otóż, sprzedają środki mające rzekomo cudowne właściwości i pomagają w zwalczaniu… koronawirusa. Specyfiki te sprzedawane są w Internecie. W ofercie znajdują się rozmaite amulety oraz cudowne herbatki, które rzekomo mają działanie ochronne, a po ich wypiciu żaden wirus nie będzie się nas imał. Co więcej, w przypadku zarażenia mają powodować cudowne ozdrowienie. To oczywiście nieprawda, a do tej pory nie opracowano ani szczepionki, ani innego medykamentu mającego chronić przed zachorowaniem.

To jednak nie wszystko. Pojawiło się też wiele osób podszywających się pod służby sanitarne, ministerstwo zdrowia oraz instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. - Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa – podaje przedstawiciel policji.

Nie należy kupować magicznych specyfików reklamowanych jako rzekomo chroniące przed zarażeniem na koronawirusa, ani wpuszczać sprzedających je oszustów do domu. Policja apeluje, żeby o każdym takim przypadku informować mundurowych.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego