Czas na zgłaszanie pomysłów do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszyła druga edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 9 do 31 marca wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego mogą zgłaszać swoje propozycje. Czy tym razem uda się zrealizować jakiś bytomski pomysł?

Byt mbo2020

Wzorem pierwszej edycji, także w jej drugiej odsłonie do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych. Środki te zostały podzielone na pule: wojewódzką (7 500 000 na realizację zadań podregionalnych) i podregionalne (2 500 000 zł). Projekty zadań o charakterze wojewódzkim można zgłaszać m.in. z zakresu: zdrowia, kultury, edukacji, turystyki, sportu, ekologii, transportu.

Należy dodać, że minimalna wartość zadania wojewódzkiego to 100 000 zł, a maksymalna to 50 proc. środków w puli. Z kolei minimalna wartość zadania podregionalnego to 50 000 zł, a maksymalna to 50 proc. środków w puli. Co istotne, zadania o charakterze inwestycyjnym i/lub infrastrukturalnym mogą być realizowane wyłącznie na mieniu Województwa Śląskiego.

Głosowanie będzie prowadzone w formie elektronicznej na stronie bo.slaskie.pl. Te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów doczekają się realizacji w 2021 roku.

Jak wygląda harmonogram prac nad Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim?

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Do 30 kwietnia zostanie udostępniony wykaz zgłoszonych zadań, które spełniają warunki formalne, określone w regulaminie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, a do 3 lipca poznamy listę zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych. Jednocześnie rozpocznie się akcja informacyjna promująca ideę Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego oraz zadania, na które będzie można oddać swój głos. Natomiast głosowanie mieszkańców województwa śląskiego zaplanowano w dniach 19 sierpnia – 7 września. Z kolei wyniki zostaną ogłoszone do 30 września 2020 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon