Koniec kolejek? Ruszyła internetowa rezerwacja terminu w Wydziale Komunikacji

Słynne kolejki ustawiające się codziennie przed Wydziałem Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu to utrapienie wszystkich kierowców. Czyżby to już przeszłość?

Byt tablica w um

Do tej pory nosząc się z zamiarem rejestracji pojazdu lub wymiany dowodu rejestracyjnego, odbiorem zatrzymanego czy też stałego dowodu rejestracyjnego, a także wtórnika karty pojazdu, trzeba było liczyć się ze staniem w długiej kolejce. Spędzenie tam od kilkudziesięciu minut do kilku godzin stanowiło normę. Teraz pojawiła się szansa na zmianę, ponieważ bytomski magistrat wprowadził nowy system kolejkowy, który w założeniu ma poprawić komfort obsługi klientów. Rezerwacji terminu wizyty można dokonać poprzez stronę: www.bezkolejki.eu/umbytom/Reservation.

Co się zmieniło?

- Nowością w naszym urzędzie jest możliwość umówienia wizyty przez Internet. Z tego udogodnienia będą mogli skorzystać klienci załatwiający sprawy związane z zarejestrowaniem pojazdu, wykreśleniem i dopisaniem współwłaściciela czy zgłoszeniem demontażu pojazdu - mówi Alina Staciwa, naczelniczka Wydziału Komunikacji UM.

Umówienie wizyty ma być proste i - jak zapewniają urzędnicy - nie będzie wiązało się z logowaniem do systemu i zakładaniem konta. Co więcej, będziemy mogli na bieżąco monitorować stan kolejki, bowiem wprowadzony właśnie system posiada moduł umożliwiający podgląd sytuacji obsługi klientów za pośrednictwem dowolnej przeglądarki w tym przez urządzenia mobilne. To swoista rewolucja w magistracie. Urzędy m.in. w Katowicach, Tarnowskich Górach, Gliwicach czy Rudzie Śląskiej a także Śląski Urząd Wojewódzki (sprawy paszportowe) z takiego rozwiązania korzystają już od dawna.

Należy dodać, że nowy biletomat zainstalowany w holu głównym bytomskiego ratusza obsługuje także Wydział Spraw Obywatelskich oraz Biuro Paszportowe.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon