Urząd Miasta zamknięty. Sprawy załatwisz przez telefon lub Internet

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne i w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Bytomia od poniedziałku, 16 marca, magistrat oraz podległe mu jednostki organizacyjne i spółki miejskie zostaną zamknięte.

Byt urzad miasta

Jak zapewniają urzędnicy, w nadzwyczajnych sytuacjach najpilniejsze sprawy będzie można jednak załatwić po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym. - Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników, od najbliższego poniedziałku, 16 marca wprowadzone zostaną zmienione procedury związane z obsługą mieszkańców. Prosimy Was o zrozumienie tej sytuacji, działania podjęte przez nas mają na celu Państwa dobro i zdrowie – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Kontakt osobisty urzędników z mieszkańcami będzie możliwy wyłącznie w sytuacjach pilnych i szczególnie trudnych. Apeluję, aby bytomianie nie przychodzili do Urzędu i miejskich jednostek oraz spółek, przestrzegali zasad higieny oraz stosowali się do komunikatów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Tylko w ten sposób możemy zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa – dodaje prezydent.

https://www.youtube.com/watch?v=t6_AjLdVdOw

Mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk

Osoby, które będą musiały odwiedzić gmach magistratu będą obowiązywały specjalne procedury: mierzenie temperatury oraz dezynfekcja rąk. Do Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35 będzie można wejść tylko od strony głównej, a wejścia te będą pilnowane przez strażników miejskich. Co więcej, wszystkie kasy w magistracie zostaną zamknięte do odwołania. Płatności na rzecz gminy będzie można realizować przelewem lub w placówkach poczty polskiej.

Jeżeli chodzi o rejestrację zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego, to przed wizytą należy skontaktować się z jednostką telefonicznie pod nr tel.: 779 86 01, 779 86 02 i 779 86 03.

Zamknięte szkoły, odwołane imprezy

Przypominamy też, że do 25 marca wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte. Od 16 marca zawieszono też kwalifikację wojskową na terenie całego kraju, a wszystkie ogłoszone przez Urząd Miejski nabory na stanowiska urzędnicze, zostały zawieszone do odwołania. Podobnie jest z wszystkimi imprezami miejskimi, sportowymi i kulturalnymi. Te nie będą organizowane do 14 kwietnia.

Co więcej, biuro prasowe bytomskiego magistratu informuje także, że do 14 kwietnia włącznie zamknięte będą miejskie ośrodki kulturalne i sportowe. Przez najbliższy miesiąc nieczynne będą: Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie, Teatr Rozbark, Bytomskie Centrum Kultury, Pływalnia Kryta przy ul. Parkowej 1, Hala na Skarpie, hala przy ul. Kosynierów i Strzelców Bytomskich oraz lodowisko przy ul. Pułaskiego 71.

Gdzie znaleźć informacje o koronawirusie?

Informacje o koronawirusie można znaleźć zarówno w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, www.gov.pl/web/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590, jak i na stronie magistratu: www.bytom.pl. Warto też pamiętać, że w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu działa całodobowa infolinia na temat koronawirusa. Informacje można uzyskać po numerami telefonów: 605 745 817, 609 582 303 oraz 695 025 532.

fot. Archiwum UM Bytom/Grzegorz Goik

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon