Zmiana terminu rekrutacji do przedszkoli

W poniedziałek, 9 marca, ruszyła internetowa rekrutacja do przedszkoli i miała trwać do 20 marca. Jednakże z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem w środę, 12 marca, zapowiedziano zawieszenie zajęć wychowawczo-dydaktycznych w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Co zatem z naborem do placówek?

Byt education 4520228 1280

Pod koniec ubiegłego tygodnia skontaktowali się z nami zaniepokojeni nauczyciele przedszkoli, którzy poinformowali, że pomimo zamknięcia przedszkoli obawiają się, iż będą musieli w poniedziałek, 16 marca, stawić się w pracy, aby wypełnić obowiązki związane z rekrutacją. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Bytomiu.

- Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie zamknięcia przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych, rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2020/2021 została wydłużona do 15 kwietnia 2020 roku. Zatwierdzenie wniosku w wersji papierowej w placówce osobiście przez rodzica lub opiekuna będzie możliwe dopiero po 25 marca i potrwa do 15 kwietnia 2020 roku – wyjaśnia Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu.

Tym samym zarówno nauczyciele, jak i rodzice przyszłych przedszkolaków mogą odetchnąć z ulgą. O ile wnioski rekrutacyjne można wysłać przez Internet, o tyle ich składanie w formie papierowej i weryfikacja będzie możliwe dopiero po 25 marca.

fot. pixabay.com.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon