Dlaczego chora na COVID-19 tarnogórzanka trafiła do Bytomia?

Media obiegła informacja podana przez Ministerstwo Zdrowia o pacjentce z Bytomia, u której zdiagnozowano COVID-19. Tymczasem chorą jest mieszkanka Tarnowskich Gór a nie Bytomia. Dlaczego trafiła do naszego miasta?

Byt szpital zakazny w bytomiu

Kobieta, u której wykryto wirus SARS-CoV-2 wróciła z Hiszpanii. Od tamtego momentu znajdowała się pod nadzorem Sanepidu. - Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa. Pacjentka przebywała w Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu - poinformował Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

Pacjentka trafiła do Bytomia, ponieważ w Tarnowskich Górach nie ma szpitala prowadzącego oddział zakaźny. Najbliższa placówka tego typu jest właśnie w naszym mieście. W celu wykonania niezbędnych badań, zachowując przy tym wszelkie standardy bezpieczeństwa, konieczne było przewiezienie jej do bytomskiej lecznicy.

Zgodnie z wykazem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w województwie śląskim znajduje się 7 oddziałów zakaźnych. Oprócz Bytomia mieszą się one w Chorzowie, Cieszynie, Częstochowie, Raciborzu, Tychach i Zawierciu. Do tych placówek są odsyłani pacjenci z podejrzeniem koronawirusa z okolicy, dlatego właśnie chora z Tarnowskich Gór została przyjęta w naszym szpitalu.

Tarnogórzanka nie przebywa już na terenie Bytomia. - Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii kobieta została skierowana do domu, bowiem jej stan pozwala na to, żeby leczyła się w warunkach domowych. Kobieta znajduje się pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz w stałym kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają także z kim miała kontakt i otaczają ścisłą kwarantanną te osoby - informuje Urząd Miasta w Tarnowskich Górach.

Obecnie w bytomskim szpitalu przebywa 5 osób z podejrzeniem koronawirusa, lecz żadna z nich nie jest mieszkańcem Bytomia. Nie ma jeszcze wyników ich badań. Wkrótce powinny być znane.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Nieczynna stacja tesco

Włamali się do nieczynnej stacji i narobili szkód

Wypadek łagiewnicka bytom

Zderzenie cysterny z tramwajem przy Łagiewnickiej.

Pożar kamienicy przy ul. Webera, Bytom

Pożar w centrum Bytomia. Wybuch gazu w kamienicy

Nóż (zdjęcie ilustracyjne)

Chciał zabić znajomego. Zadał mu kilka ciosów nożem

Byt LPR

Potrącenie przy ul. Miechowickiej na Karbiu....

Byt palacy sie samochod bytom

Płonący samochód na A1 przed zjazdem do...