Kronika Policyjna: 16 marca [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt pijanykierowcaciezarowki

Zawieszono możliwość korzystania z samoobsługowych alkomatów

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa podjęto decyzję o zawieszeniu możliwości korzystania z samoobsługowych alkomatów, które umieszczone są w miejscu ogólnodostępnym bytomskiej komendy i komisariatach na terenie naszego miasta. Dyżurni bytomskich jednostek nie będą przeprowadzać badań na zawartość alkoholu na żądanie zainteresowanych.

Uwaga na fake newsy związane z koronawirusem

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, policja apeluje o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews.

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację. Obecnie można dostrzec kolejne „haniebne zachowania” - głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki - są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie.

Policja przypomina, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych. W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa. Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

Zawieszono przyjęcia do policji

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa, policjantów i pracowników policji, zawiesza się do odwołania postępowania kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji. Kandydaci do służby w policji w najbliższym czasie nie powinni zgłaszać się do jednostek policji prowadzących postępowania kwalifikacyjne.

59-latek znęcał się nad żoną

Zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną usłyszał 59-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych z „jedynki”. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej oraz otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Czytaj dalej!


Policjanci z Miechowic zostali powiadomieni o tym, że 59-letni mieszkaniec Bytomia znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna często awanturował się, był agresywny i często groził kobiecie. Jak ustalili śledczy, taka sytuacja trwała od 2018 roku. W wyniku podjętych działań udało im się zatrzymać oprawcę. Dręczyciel usłyszał zarzuty. Stanął już przed prokuratorem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Bytomianin będzie musiał opuścić zajmowane wspólnie mieszkanie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Pijany kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki, który stracił panowanie nad pojazdem i najechał na bariery energochłonne rozdzielające jezdnię był nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (z 10 na 11 marca) na autostradzie A1. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu kara 2 lat więzienia.

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę, 11 marca, po godz. 1.00 na autostradzie A1 w kierunku Ostrawy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciężarowym dafem z naczepą utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pas zieleni, a następnie najechał na bariery energochłonne rozdzielające jezdnie. W wyniku uderzenia ciągnik wraz z naczepą przewrócił się na bok. Jak się okazało, 30-letni kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

Zatrzymano amatora jazdy na podwójnym gazie

W ręce policjantów z „piątki” wpadł nietrzeźwy kierujący. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka promil alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy, mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.

24-letni amator jazdy na „podwójnym gazie” wpadł w ręce mundurowych na ulicy Plac Pokoju. Badania trzeźwości wykazało, że kierowca osobowego fiata ma w organizmie promil alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia, a pojazd przekazano wskazanej przez niego osobie. O dalszym losie mieszkańca Bytomia zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon