"Posiłek dla lekarza", czyli bytomskie lokale wspierają medyków

Bytomskie lokale gastronomiczne wspierają służbę zdrowia. W jaki sposób? Przygotowują bezpłatne posiłki dla wszystkich pracowników placówek medycznych.

Byt potato soup 2152254 1280

Jednym z bytomskich punktów serwujących jedzenie, który wyszedł z inicjatywą przygotowywania posiłków dla medyków jest Ósma Bila Pub&Coffee (Ul. Generała Władysława Sikorskiego 17). - Dziś bezpłatnie przygotowaliśmy i dostarczyliśmy pracownikom Szpitala Specjalistycznego nr 1 – oddział obserwacyjno-zakaźny w Bytomiu nasze burgery. W tym trudnym dla wszystkich momencie nie możemy zapominać o tych, którzy w pocie czoła pracują i przyjmują ludzi z podejrzeniem koronawirusa, ryzykując swoje zdrowie, nie mając często czasu na przygotowanie posiłku. Zachęcamy inne Bytomskie restaurację aby przyczyniły się do takiej inicjatywy, która miała już miejsce np.: w Poznaniu (Pozdrawiamy!) Życzymy zdrówka! – napisali w niedzielę, 15 marca, w mediach społecznościowych właściciele lokalu Ósma Bila Pub&Coffee.

Trwa też akcja "Posiłek dla lekarza"

Warto dodać, że niedawno zainicjowano internetową zrzutkę Posiłek Dla Lekarza. - Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują – piszą autorzy inicjatywy, wśród których znajdują się: Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki Fundacja Otwarty Dialog i Patryk Wachowiec.

Akcja „Posiłek dla Lekarza” polega na zwrocie (refundacji) udokumentowanych kosztów zamówień posiłków dostarczanych przez restauracje osobom zatrudnionym w służbie zdrowia, a także hospitalizowanym w związku z zarażeniem koronawirusem i tym, które się nimi opiekują w placówkach służby zdrowia.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie zrzutki - TU! Tam też znajduje się pełna lista lokali, które dołączyły do inicjatywy. Wśród nich są także bytomskie restauracje takie jak:

  • Po Drodze, ul. Żołnierza Polskiego 19, tel. 575540903,
  • Quebab Factory, ul. Podgórna 2, tel. 731370330,
  • Zajebista Pizza, tel. 600794257,
  • Bistroszyneczka, ul. Konstytucji 103, tel. 606104315.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon