1% tak niewiele, a może zdziałać cuda. Paweł Krzywoń potrzebuje naszej pomocy

Zbliża się okres, kiedy jesteśmy zobowiązani do rozliczenia swojego podatku dochodowego za rok 2019. To bardzo dobry moment, żeby podzielić się dobrem i przekazać 1 procent należności wobec państwa na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Byt pawelkrzywon

Jedną z osób potrzebujących takiej pomocy jest Paweł Krzywoń. Bytomianin uległ nieszczęśliwemu wypadkowi we wrześniu ubiegłego roku. Jego życie stanęło wówczas na głowie. Do tej pory był młodym, sprawnym mężczyzną, który swój czas dzielił pomiędzy rodzinę, pracę i hobby, jakim jest modelarstwo. Każda wolna chwila poświęcona była na zabawy i aktywność sportową ze swoim synem.

Niestety, w wyniku wypadku Paweł stracił prawą rękę. Od tego momentu na nowo musi organizować swoje życie. Ważne, że w chwili próby nie został sam. Może liczyć na wsparcie ze strony rodziny oraz kolegów z pracy. Paweł potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i ma plan na dalsze życie. Niezbędne będzie jednak przekwalifikowanie się do nowego zawodu. Pomagają mu już koledzy z pracy oraz Przemysław Kmiecik, prezes firmy Progress24, fundując niezbędny do tego sprzęt komputerowy. Aby mógł wrócić do pracy, konieczna jest kosztowna rehabilitacja, a 1 proc., który nic nas nie kosztuje Pawłowi może odmienić życie.

Jak przekazać 1 procent?

Aby przekazać 1 proc. na wybrany cel podczas wypełniania zeznania PIT, w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy: wpisać numer KRS: 0000270809, obliczyć kwotę 1%, a w rubryce „Informacje uzupełniające” trzeba wpisać nazwisko i numer członkowski nadany przez fundację: Krzywoń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon