Biedronka skraca czas pracy. To tylko jedna z kilku zmian

Do końca tego tygodnia we wszystkich Biedronkach zostaną wprowadzone znaczące zmiany, które są spowodowane epidemią koronawirusa. Jedna z tych najbardziej istotnych dotyczy godzin otwarcia.

Sklepy spożywcze na bieżąco reagują wobec epidemii koronawirusa i wprowadzają coraz to więcej rozwiązań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo klientów oraz pracowników. Duże zmiany szykują się w sklepach sieci Biedronka, których w naszym mieście jest wiele.

Biedronka będzie krócej otwarta

Zmienią się godziny otwarcia i wszystkie sklepy będą dostępne dla klientów w godzinach 8:00-20:00. Wszystkie oddziały Biedronki mają czas na wprowadzenie nowych godzin do poniedziałku 23 marca.

Sklepy mają być wyposażone w chusteczki nawilżane Dada, które będą się znajdować przy kasach. Z kolei przy wyjściu będzie można skorzystać z podajników z płynem dezynfekującym.

Kolejną zmianę odczujemy przy kasach. Odstępy między kupującymi mają wynosić 1 metr. Z kolei przy wejściach będzie znajdować się informacja, ilu klientów może znajdować się jednocześnie w danym sklepie. To będzie uzależnione od powierzchni danej placówki.

Biedronka cały czas apeluje, aby używać rękawiczek przy pakowaniu pieczywa oraz w miarę możliwości płacić kartą. Jednocześnie zapewnia, że nie ma ryzyka, by pojawiły się problemy z dostawami.

Zmiany dotkną także pracowników

Powyższe zmiany odczują klienci, ale sieć chce także zadbać o swoich pracowników. Już wcześniej zapewniono im dostęp do środków dezynfekujących, a teraz dodatkowo dostaną jednorazowe rękawiczki i maseczki. Z kolei na kasach mają się pojawić osłony z pleksi.

Pracownicy zostaną także podzieleni na dwie grupy, co ma pozwolić na wprowadzenie trybu rotacyjnego. Ma on polegać na tym, że gdy pierwsza grupa będzie pracować przez tydzień, to druga w tym czasie będzie odpoczywać w domu. Dodatkowo osoby, które ukończyły 60 lat, mogą poprosić o zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy i wówczas będą normalnie otrzymywać pensję.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...