Opera Śląska przenosi działalność do Internetu

Wirtualne lekcje baletu? Spektakle operowe bez wychodzenia z domu? Tak, teraz to możliwe! Opera Śląska w Bytomiu przestawia się na nowy tryb pracy.

Byt operaslaska21

W związku z zagrożeniem koronawirusem w ubiegłym tygodniu Opera Śląska w Bytomiu zawiesiła swoją działalność. Spektakle odwołano, a budynek zamknięto. Okazuje się, że instytucja działa, a miłośników opery zaprasza przed ekrany komputerów! - Drodzy Przyjaciele Opery Śląskiej, ruszamy z akcją #tanczzopera! Będzie coś dla dzieci i dorosłych. Zaczynamy od jutra! Dorosłym szczególnie polecamy zajęcia #balletfit. Poprowadzi je solistka i zastępca kierownika Baletu Opery Śląskiej Aleksandra Piotrowska-Zaręba – poinformowali wczoraj przedstawiciele Opery Śląskiej.

Wspomniane zajęcia będą transmitowane trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i w poniedziałki o godz. 9.00. Pierwsza lekcja miała miejsce dziś, a kolejna odbędzie się w piątek, 20 marca.

Nie zapomniano też o najmłodszych. - A dzieci zapraszamy przed monitory na wirtualne lekcje baletu online Studio Baletowe Opery Śląskiej – informuje Opera Śląska. To bezpłatne zajęcia, które będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w piątki o godz. 16.00. Pierwsza lekcja szykuje się w piątek, 20 marca. Prowadzi Aneta Pająk.

Dodatkowo, na facebookowym profilu bytomskiej instytucji kultury sukcesywnie publikowane są linki do spektakli prezentowanych online. W ciągu najbliższych kilku tygodni warto, w miarę możliwości, pozostać w domu i nadrobić operowe zaległości, a jest ku temu sposobność, ponieważ nowojorska Metropolitan Opera udostępnia bezpłatne streamingi najznamienitszych dzieł. Powrótki przedstawień prezentowane w ramach cyklu „Nightly Met Opera Streams” będą dostępne codziennie na stronie internetowej Metropolitan Opera o godz. 19.30 czasu lokalnego, czyli w Polsce o godz. 0.30. Należy dodać, że spektakle te będzie można oglądać przez 20 godzin od publikacji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt niemczyk

Bytomianie stworzyli film dokumentalny o...

Byt audience 868074 1280

Kaj się bawić 28 lutego – 1 marca?

Byt roman badura wosp

Bytomski finał WOŚP po raz pierwszy zobaczymy w...

Byt live concert 388160 1280

Kaj się bawić 6 grudnia – 8 grudnia

Byt biblioteka bytom spotkania autorskie

Pisarka Olga Rudnicka przyjedzie do Bytomia....

Byt konferencja prasowa bytom film festival

Laureaci Oscara przyjadą na Bytom Film...

Byt foodtrucki bytom rynek

Festiwal foodtrucków zawita do Bytomia