Opera Śląska przenosi działalność do Internetu

Wirtualne lekcje baletu? Spektakle operowe bez wychodzenia z domu? Tak, teraz to możliwe! Opera Śląska w Bytomiu przestawia się na nowy tryb pracy.

Byt operaslaska21

W związku z zagrożeniem koronawirusem w ubiegłym tygodniu Opera Śląska w Bytomiu zawiesiła swoją działalność. Spektakle odwołano, a budynek zamknięto. Okazuje się, że instytucja działa, a miłośników opery zaprasza przed ekrany komputerów! - Drodzy Przyjaciele Opery Śląskiej, ruszamy z akcją #tanczzopera! Będzie coś dla dzieci i dorosłych. Zaczynamy od jutra! Dorosłym szczególnie polecamy zajęcia #balletfit. Poprowadzi je solistka i zastępca kierownika Baletu Opery Śląskiej Aleksandra Piotrowska-Zaręba – poinformowali wczoraj przedstawiciele Opery Śląskiej.

Wspomniane zajęcia będą transmitowane trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i w poniedziałki o godz. 9.00. Pierwsza lekcja miała miejsce dziś, a kolejna odbędzie się w piątek, 20 marca.

Nie zapomniano też o najmłodszych. - A dzieci zapraszamy przed monitory na wirtualne lekcje baletu online Studio Baletowe Opery Śląskiej – informuje Opera Śląska. To bezpłatne zajęcia, które będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w piątki o godz. 16.00. Pierwsza lekcja szykuje się w piątek, 20 marca. Prowadzi Aneta Pająk.

Dodatkowo, na facebookowym profilu bytomskiej instytucji kultury sukcesywnie publikowane są linki do spektakli prezentowanych online. W ciągu najbliższych kilku tygodni warto, w miarę możliwości, pozostać w domu i nadrobić operowe zaległości, a jest ku temu sposobność, ponieważ nowojorska Metropolitan Opera udostępnia bezpłatne streamingi najznamienitszych dzieł. Powrótki przedstawień prezentowane w ramach cyklu „Nightly Met Opera Streams” będą dostępne codziennie na stronie internetowej Metropolitan Opera o godz. 19.30 czasu lokalnego, czyli w Polsce o godz. 0.30. Należy dodać, że spektakle te będzie można oglądać przez 20 godzin od publikacji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Swieto stroju slaskiego

Świynto Chopskigo Ôblycza Gōrnygo Ślōnska w Bytomiu

Opera Śląska od strony ulicy Moniuszki

Remont Opery Śląskiej dobiega końca. Teatr szuka pracowników

Ksiazkomat bytom

Książkomat - nowy nabytek biblioteki w Bytomiu

Chylińska Agnieszka

Nowy teledysk Agnieszki Chylińskiej kręcono w Bytomiu

Noc Muzeów Bytom 2022

Noc Muzeów w Bytomiu - lista atrakcji na sobotnią noc

Popularne ksiazki

Takie książki najchętniej wypożyczali bytomianie w 2021 r.

Schron na pl akademickim01

Podziemia pl. Akademickiego do odkrycia. Oba...