Darmowa kawa dla pracowników służby zdrowia na stacjach benzynowych

Stacje benzynowe włączając się w walkę z koronawirusem organizują rozmaite akcje. Jedne oferują darmowe, gorące napoje, inne przekazują wsparcie finansowe na zakup niezbędnego sprzętu szpitalnego.

Byt fuel 4148212 1280

- W Circle K z uwagą i troską śledzimy obecną, trudną dla wszystkich sytuację, podejmując wszystkie zalecenia odpowiednich służb. W sytuacji szczególnego zagrożenia chcemy podziękować wszystkim, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo – zaznacza w imieniu Circle K Anna Janiszewska. - Zapraszamy wszystkich pracowników służb – pogotowia, straży pożarnej, policji, wojska, straży miejskiej i straży granicznej – do skorzystania z darmowego gorącego napoju (kawy, herbaty lub czekolady). Tym drobnym gestem chcemy podziękować za ryzyko, które służby ratownicze podejmują każdego dnia, walcząc o nasze życie i zdrowie – dodaje.

Akcja trwa do 31 marca i obowiązuje na wszystkich stacjach Circle K w Polsce.

Z podobną inicjatywą wyszła stacja BP. - Od dziś, aż do końca marca, pracownicy Pogotowia, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej otrzymają od nas darmową kawę w ramach wdzięczności za odwagę oraz poświęcenie podczas ciężkiej walki o nasze zdrowie i życie. Wierzymy, że w tak ciężkim okresie każde najdrobniejsze działanie ma niebagatelne znaczenie. Dlatego przyłączamy się do Circle K Polska w słusznej sprawie – głosi oficjalny komunikat wystosowany przez BP Polska.

Płyn do dezynfekcji na wagę złota

Z kolei Orlen włączył się w działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa na terytorium Polski poprzez produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Specyfik ten znika jednak ze stacji benzynowych w błyskawicznym tempie. Pracownicy stacji przyznają, że wielokrotnie zdarzało się, że 15 minut po dostawie już go nie było.

Lotos stawia na konkretne wsparcie w walucie

Z kolei Grupa LOTOS za pośrednictwem Fundacji LOTOS zadeklarowała, że przekaże 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pomoc będzie polegała m.in. na zakupie sprzętu szpitalnego, a przedsięwzięcie to zrealizowane zostanie wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon