Seromianiak i Po Drodze rozwożą posiłki dla śląskich medyków

Akcja #posiłekDlaLekarza trwa, a jej rozmiary przerastają wszelkie oczekiwania. Każdego dnia do inicjatywy dołączają się kolejne firmy i osoby prywatne.

Byt sery3

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i cały personel służby zdrowia każdego dnia toczą heroiczną walkę o ludzie życie. W dobie zagrożenia koronawirusem ich działania są szczególnie cenne, ale niezwykle trudne. Wiele instytucji i firm zdecydowało się wesprzeć polskich medyków. O przedsięwzięciu pisaliśmy już na łamach Bytomskiego.pl na początku tygodnia. W inicjatywę #posiłedDlaLekarza zaangażowało się także kilka lokali z Bytomia. Do grona tego dołączyli m.in. przedstawiciele Seromianiaka oraz Po Drodze Coffe and Food. Firmy te dostarczają darmowe posiłki do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Szpitala Specjalistycznego nr 1 (oddział obserwacyjno-zakaźny) oraz do Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- Przed nami kolejny tydzień walki z pandemią, która w szczególności dotyka służbę zdrowia i ludzi tam pracujących. Chcielibyśmy pomóc, dlatego dołączyliśmy do akcji #posiłekdlalekarza dzięki której będziemy dostarczać darmowe posiłki do szpitali i innych placówek walczących z wirusem – zapowiadali w poniedziałek, 16 marca na swoim facebookowym profilu przedstawiciele Po Drodze Coffe and Food. - To co dzieje się na ostrym dyżurze w szpitalu ciężko opisać słowami, na szczęście pracują tam cudowni ludzie, którzy radzą sobie z tą sytuacją. Odwiedziliśmy dzisiaj dwa szpitale, aby wesprzeć ludzi tam pracujących, którzy bardzo ciepło nas przyjęli i podziękowali za pomoc - my natomiast dziękujemy im za cały wysiłek który wkładają na co dzień w walkę z #covid19 – dodali dzień później.

W akcję zaangażowali się także właściciele Seromaniak.pl - najlepsze holenderskie sery

Szczegółowe informacje na temat zbiórki można znaleźć TU!

Okazuje się, że personelowi wspomnianych placówek brakuje także maseczek i rękawiczek ochronnych. Jeżeli posiadacie ich nadmiar, warto podzielić się nimi z medykami. Artykuły te można przynosić do Po Drodze - Coffee and Food (ul. Żołnierza Polskiego 19) i do Seromaniaka (ul. Piłsudskiego 24, ale w związku z obecną sytuacją Seromaniak ograniczył godziny otwarcia sklepu i obecnie czynny jest on od godz. 15.30 do 17.30), a przedstawiciele lokali dostarczą je do szpitali.

Zobaczcie zdjęcia!

{gallery}galerie-news/2020/03/jedzenie{/gallery}

fot. Seromianiak/ Po Drodze Caffe and Food

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon