Nowe przypadki koronawirusa w woj. śląskim [AKTUALIZACJA]

Dziś potwierdzono trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem w województwie śląskim. Wśród nich jest kobieta, która zgłosiła się do Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Kobieta, która zgłosiła się do bytomskiego szpitala pochodzi z Zabrza. To pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w tym mieście. Jak informuje zabrzański magistrat 26-latka czuje się dobrze i decyzją sanepidu przebywa w domu. Jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych.

- Kobieta sama zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu, gdy wystąpiły u niej niepokojące objawy. Prawdopodobnie zaraziła się od osoby, która przebywała w Niemczech – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zabrze.

Do tej pory w województwie śląskim potwierdzono 49 przypadków koronawirusa. W całym kraju stwierdzono 439 zachorowań na COVID-19.

Aktualizacja

Sobotni wieczór nie przyniósł dobrych informacji. W naszym województwie potwierdzono aż siedem osób zakażonych koronawirusem. Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, obecnie mamy 56 przypadków zakażenia koronawirusem, hospitalizowanych jest 75 osób, 2136 osób objętych jest kwarantanną, a 7111 – nadzorem sanitarnym.

Zgodnie z danymi pochodzącymi z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. 27 osób z Bytomia objętych jest kwarantanną, 8 osób hospitalizowanych jest z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny, nie ma wśród nich jednak osób z Bytomia), a 34 osoby z Bytomia pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Po godz. 18.00 ministerstwo zdrowia podało, że w naszym województwie mamy 7 kolejnych zakażeń koronawirusem. Jedną z osób jest starszy mężczyzna, który obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Miał on kontakt z osobą zakażoną. Jego stan zdrowia jest dobry, a mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Bytomiu. Jak poinformował bytomski magistrat, nie jest on mieszkańcem naszego miasta.

fot. Pixabay/Gerd Altmann

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon