Piłkarze Polonii Bytom chcą renegocjować kontrakty

Polonia Bytom znalazła się w trudnej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa. Rozgrywki ligowe zostały zawieszone, piłkarze siedzą w domach, a klub wciąż obowiązują kontrakty. Pomocną dłoń wyciągnęli zawodnicy, którzy są gotowi obniżyć swoje umowy, by przetrwać ten trudny czas.

Byt 89056504 3176471985710873 815084058617839616 o

Polonia Bytom zdążyła rozegrać tylko jeden mecz rundy wiosennej w III lidze. Niedługo potem zawieszono wszystkie rozgrywki piłkarskie w Polsce z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarze muszą zostać w domach do momentu opanowania sytuacji, a władze klubu w tym czasie liczą straty.

Sytuacja jest patowa, bo choć zawodnicy nie mają możliwości wykonywania swoich obowiązków, to mają ważne kontrakty. To rodzi ryzyko, że klub za moment wpadnie w duże problemy finansowe. Na szczęście gracze Polonii postanowili wyciągnąć pomocną dłoń.

Piłkarze wysłali do mediów swoje oświadczenie, w którym informują, że są otwarci na renegocjację swoich umów. Zdają sobie sprawę, że bez tego niebiesko-czerwoni niebawem mogą wpaść w poważne tarapaty finansowe.

Oświadczenie piłkarzy Polonii Bytom

"My, zawodnicy pierwszej drużyny Bytomskiego Sportu Polonii Bytom, a więc zespołu zajmującego aktualnie drugie miejsce w rozgrywkach III ligi grupy III sezonu rozgrywkowego 2019/2020 pragniemy poinformować, iż w związku z panującą w kraju i świecie epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2), w trosce o dobro i przyszłość dwukrotnego mistrza Polski w piłce nożnej, Polonii Bytom, wyrażamy gotowość oraz inicjatywę w postaci renegocjacji kontraktów o profesjonalne uprawianie piłki nożnej za okres, w którym nie możemy rozgrywać meczów mistrzowskich.

W rozgrywkach III ligi grupy III występują na co dzień zespoły półamatorskie, zawodnicy na tym szczeblu rozgrywkowym, aby żyć na godnym poziomie, łączą grę w piłkę z obowiązkami z tytułu innych prac zarobkowych. Nie inaczej jest w Polonii Bytom. Zdecydowana większość zawodników kadry naszej drużyny łączy takowe obowiązki. W dużej mierze większość z nas jest czynnymi trenerami piłki nożnej właśnie w Polonii Bytom. Jak doskonale wiemy, także zajęcia akademii piłkarskiej w dobie dzisiejszej epidemii nie są możliwe do zrealizowania, co oznacza olbrzymie straty dla Polonii Bytom nie tylko w charakterze finansowym, ale także w kwestii rozwoju projektu, który w ostatnich miesiącach stał się motorem napędowym całej bytomskiej społeczności.

Polonia Bytom po latach kryzysu w ostatnich miesiącach rozpoczęła okres mozolnej odbudowy, w którym udział bierzemy także i my – zawodnicy. Biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację ekonomiczną i gospodarczą naszego Państwa, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż problemy nie ominą także i naszego miejsca pracy, naszego klubu. Mając na uwadze dobro Polonii Bytom, nasze zaangażowanie w proces odbudowy „Królowej Śląska”, ale także i naszą przyszłość, pragniemy oficjalnie zgłosić inicjatywę oraz gotowość do renegocjacji naszych kontraktów, aby wspólnie przejść ten trudny dla nas wszystkich okres. Jesteśmy przekonani, że tylko dzięki zaangażowaniu i solidarności całego środowiska polonijnego będziemy wspólnie mogli w dalszym ciągu małymi krokami odbudowywać klub, który w bieżącym roku obchodzi setną rocznicę swojego powstania".

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon