ALDI nagradza swoich pracowników za pracę podczas stanu epidemii

Pracownicy ALDI mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenia, a wszystko przez koronawirusa. Dlaczego?

Byt aldipolska

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez przedstawicieli sieci ALDI, firma nagradza swoich pracowników za zaangażowanie i zwiększony nakład pracy w marcu w obliczu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Docenione zostało to, że pomimo zagrożenia nie przerwali pracy i dzięki nim klienci mogą się zaopatrywać w niezbędne artykuły. Okazuje się, że pracownicy tej sieci otrzymają nagrody finansowe w wysokości nawet do 1000 zł brutto.

O przyznaniu pracownikom nagród pieniężnych za pracę w marcu zdecydował Zarząd i Dyrekcja ALDI Sp. z o.o., a ich wysokość uzależniona jest od rodzaju wykonywanej pracy. Sieć potwierdza, że najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu, którzy w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty stając się ich bohaterami w codzienności.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę nasi pracownicy odgrywają w procesie wyżywienia społeczeństwa i zachowania płynności w sprzedaży najważniejszych produktów spożywczych i higienicznych w tym trudnym okresie. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu nagród specjalnych, które są wyrazem podziękowania i szacunku dla zaangażowania w codzienną pracę i wykonywanie swoich obowiązków przez naszych pracowników - mówi Oktawian Torchała, Dyrektor Generalny, CEO ALDI Polska.

Żele antybakteryjne, rękawiczki i obudowa na kasy z pleksi

Przypomnijmy, że ALDI wprowadziło także specjalną procedurę higieniczno-sanitarną, zaopatrzyło pracowników sklepów w rękawiczki ochronne i żele dezynfekujące. We wszystkich sklepach montowane są też obudowy na kasy z płyt pleksi. Co więcej, jak czytamy w komunikacie prasowym: - W trosce o osoby odpowiadające za dostawy, wdrożone zostały specjalne zalecenia dotyczące sposobu przyjmowania towarów. Sieć ograniczyła kontakt pracowników działu przyjęć towaru z kierowcami oraz pracownikami pozostałych działów, obudowała specjalnymi płytami pleksi podest, na którym odbywa się przyjęcie towaru i dokonuje dezynfekcji wszystkich przyjmowanych dokumentów. Powołano także sztab kryzysowy, a pracownicy biurowi mogą wykonywać swoją pracę zdalnie.

ALDI podkreśla, że wszystkie markety sieci będą czynne. - Nasze sklepy pozostają otwarte. Dbamy o to, aby w miarę możliwości wszystkie kasy były otwarte, a personel skrupulatnie i na bieżąco uzupełniał towar, ze szczególną dbałością o kwestie sanitarne. Zachęcamy klientów, by nie robili zakupów na zapas, a w trosce o nasze wspólne dobro i bezpieczeństwo, prosimy o skracanie czasu spędzonego w sklepach - apeluje Oktawian Torchała.

Sieć dołączyła do ogólnopolskiej akcji #zostańwdomu, nakłaniając klientów do pozostania w domach.

A co zmieniło się w samym sklepie?

Przy stanowiskach z warzywami, owocami oraz pieczywem znajdują się jednorazowe rękawiczki, które pozwalają na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z produktami. Z kolei podłogi i boki kas oklejane są taśmami wyznaczającymi bezpieczne odległości. Zniesiono też kontrole na parkingach przy sklepach.

fot. ALDI

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon