Firma Hebda podarowała WSS nr 4 maski i rękawiczki ochronne

Cały świat walczy z epidemią koronawirusa. W walce tej medyków wspierają rozmaite firmy, stowarzyszenia i osoby prywatne. Wśród dobroczyńców nie brakuje także przedsiębiorstw działających w Bytomiu. Jednym z nich jest firma Hebda.

Byt hebdaldaszpitala

W niemal każdym szpitalu brakuje maseczek i rękawiczek chroniących personel przed zarażeniem groźnym wirusem. Jak poinformował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu, niedawno zapasy lecznicy zostały uzupełnione dzięki pomocy udzielonej przez firmę Hebda z Tylmanowej, która przekazała odzież ochronną o wartości 4 tys. zł. To m.in. kombinezony, maski, rękawiczki jednorazowe, gogle, fartuchy, czepki oraz płyn antybakteryjny. - Inicjatywy w ramach społecznej odpowiedzialność biznesu bardzo cieszą – mówi Jerzy Pieniążek, dyrektor WSS nr 4. Odzież ochronna jest nam w tej chwili bardzo potrzebna. Inicjatorem przedsięwzięcia był Marek Stalmach, prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bytomiu.

Rusztowania z olbrzymim napisem „Hebda” znajdziemy w całym mieście, bowiem firma ta zajmuje się usługami budowlanymi, w tym termomodernizacją bloków i kamienic. Jednakże, w obliczu walki z koronawirusem, właściciel, Paweł Hebda, postanowił wesprzeć bytomski szpital deficytowymi artykułami, dzięki którym przedstawiciele służby zdrowia będą mogli zabezpieczyć się przez zakażeniem COVID-19 i nieść pomoc tym bytomianiom, którzy zachorują.

Przypomnijmy, że Hebda dofinansowuje m.in. szkolne festyny czy rehabilitację niepełnosprawnych braci z zespołem wad wrodzonych. Warto też wspomnieć o tym, że firma ta niedawno usunęła azbest i przeprowadziła termomodernizację budynków przy ul. Olimpijskiej 1-37, zarządzanych przez Górniczą Spółdzielnię Mieszkaniową.

fot. WSS nr 4 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich