Opera Śląska przygotowała konkurs „Opera moich marzeń”. Może w nim wziąć udział każdy

Opera Śląska pozostaje zamknięta, ale regularnie serwuje melomanom odrobinę rozrywki. Tym razem przygotowała konkurs dla widzów mających zdolności plastyczne.

„Opera moich marzeń” to konkurs plastyczny adresowany do wszystkich, a szczególnie do dzieci i młodzieży. Na czym polega? Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować scenografię do wybranego spektaklu operowego, operetkowego czy baletowego, inspirując się swoją wyobraźnią. Jak podkreślają organizatorzy, opera to przecież nie tylko muzyka i śpiew, to także obraz.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, jednak uczestnicy zostaną podzieleni na cztery kategorie wiekowe: do 6 lat, 7-12, 13-16 i powyżej 16.

Co zrobić, aby wziąć w nim udział?

Do 27 marca, do godz. 13.00, wystarczy przesłać swoją pracę w postaci skanu lub zdjęcia – pliku graficznego wraz z załączonym oświadczeniem na adres email: edukacja@opera-slaska.pl. Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna. Można rysować, malować czy stworzyć kolaż, albo skorzystać ze specjalnego szablonu, który dostępny jest na stronie internetowej Opery Śląskiej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich m.in. zaproszenia na spektakle i gadżety operowe.

Regulamin, wzór oświadczenia i inne ważne informacje związane z konkursem znajdują się na stronie internetowej Opery Śląskiej.

fot. mat. Opery Śląskiej

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 superbohatery 004

Nalot superherosów [ZDJĘCIA]

Bytomski5 DSC 3893d

Dzień Kobiet w operze

Kobiety ze Śląska

Bytomski4 wywiad geppert

Edyta Geppert zaśpiewała na bytomskiej gali...

Bytomski2 parada samochodow 069

100 lat bytomskich tramwajów - FOTOrelacja

Bytomski2 kino plener 2013 pl

W sierpniu filmy będzie można oglądać pod chmurką

Bytomski2 koncerty

Czerwiec miesiącem koncertów