Uszyją 2 tysiące maseczek dla bytomskiego szpitala!

Choć szkoły pozostają zamknięte, one nie próżnują. Wytrwale szyją maseczki z tetry, które trafią do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

Byt MASECZKI1

Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, bo o nich mowa, pod czujnym okiem wychowawczyni Barbary Fricowskiej uszyją 2 tysiące maseczek, które niebawem trafią do jednej z bytomskich lecznic. Jak się okazuje chętnych do pomocy nie brakuje, a do szycia ustawiają się kolejki osób zainteresowanych dołączeniem do akcji.

Tak cenne dziś przedmioty powstają w pracowni krawieckiej znajdującej się w radzionkowskiej placówce. Zwykle odbywają się tam zajęcia z przysposobienia do pracy w zawodzie krawiec. Podczas warsztatów dziewczęta zdobywają cenne umiejętności, które przydadzą im się później w życiu zawodowym. Jak się okazuje, kilka wychowanek MOWu w Radzionkowie po opuszczeniu murów ośrodka znalazło pracę w zawodzie krawcowej. Teraz mogą wykazać się swoimi krawieckimi zdolnościami przygotowując maseczki w szczytnym celu.

- Szanowni Rodzice, Przyjaciele i Entuzjaści naszego Ośrodka. Sponsorem dzisiejszego dnia jest liczba 200. Tyle właśnie maseczek wyprodukowały dzisiaj dziewczęta duże i małe. Jutro przekażemy tę partię pracownikom Szpitala Wojewódzkiego nr 4 w Bytomiu. Przekażemy bez fajerwerków. Szybko i bezpiecznie. Jeszcze tylko 1800 i będziemy gotowi na nowe wyzwania. A tych jest od groma, ratownicy medyczni z Radzionkowa, szpital w Tarnowskich Górach, Dom Pomocy Społecznej w Bytomiu, osoby prywatne, ....Potrzeby są ogromne – napisali w poniedziałek, 23 marca, na swoim facebookowym profilu przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie.

fot. MOW w Radzionkowie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego