Koronawirus: Raport z wtorku 24 marca

Dziś premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie dodatkowych obostrzeń związanych z ograniczeniem możliwości przemieszczania się, które będą obowiązywały od jutra. A jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Bytomiu?

Byt connection 4884862 1280

Zgodnie z danymi pochodzącymi z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 (oddział zakaźny) w Bytomiu 32 osoby objęte zostały kwarantanną, 1 osoba (nie pochodzi z Bytomia) jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny), a 37 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym (dane na godz. 15.00 w dniu 24 marca).

Jak podaje bytomski magistrat, bytomianie przestrzegają kwarantanny, a tutejsza policja nie odnotowała żadnego przypadku łamania zakazu wychodzenia z domu. Warto dodać, że od momentu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii kara za nieprzestrzeganie kwarantanny może wynieść 30 tys. zł, a w skrajnych przypadkach, gdy osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. W efekcje tka niesubordynacja może zakończyć się też więzieniem.

W województwie śląskim hospitalizowanych jest obecnie 113 osób, w kwarantannie przebywają 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7990 osób.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego