Koronawirus: Raport z wtorku 24 marca

Dziś premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie dodatkowych obostrzeń związanych z ograniczeniem możliwości przemieszczania się, które będą obowiązywały od jutra. A jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Bytomiu?

Byt connection 4884862 1280

Zgodnie z danymi pochodzącymi z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 (oddział zakaźny) w Bytomiu 32 osoby objęte zostały kwarantanną, 1 osoba (nie pochodzi z Bytomia) jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny), a 37 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym (dane na godz. 15.00 w dniu 24 marca).

Jak podaje bytomski magistrat, bytomianie przestrzegają kwarantanny, a tutejsza policja nie odnotowała żadnego przypadku łamania zakazu wychodzenia z domu. Warto dodać, że od momentu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii kara za nieprzestrzeganie kwarantanny może wynieść 30 tys. zł, a w skrajnych przypadkach, gdy osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. W efekcje tka niesubordynacja może zakończyć się też więzieniem.

W województwie śląskim hospitalizowanych jest obecnie 113 osób, w kwarantannie przebywają 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7990 osób.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT