Straż miejska i policja apelują przez megafony. "Zostańcie w domach"

Radiowozy policji oraz straży miejskiej zostały wyposażone w sprzęt nagłaśniający i wyruszyły w miasto. Od dzisiaj funkcjonariusze będą apelować do mieszkańców, by nie wychodzili z domów, gdy nie ma takiej konieczności.

Byt radiowoz strazy miejskiej

We wtorek wieczorem rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Polacy mają zakaz wychodzenia z domów, gdy nie ma takiej konieczności. Wprawdzie możemy wyjść do sklepu spożywczego, apteki, pracy lub na krótki spacer w pojedynkę. W ten sposób ma zostać ograniczona do minimum liczba kontaktów, co pomoże w zwalczeniu koronawirusa.

W Bytomiu do pomocy przy nagłośnieniu nowych zasad kwarantanny włączono straż miejską oraz policję. Radiowozy zostały wyposażone w sprzęt nagłaśniający, a z megafonów będzie nadawany następujący komunikat.

"Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz naszych najbliższych".

Radiowozy mają przejeżdżać w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców naszego miasta. W dodatku komunikat będzie nadawany, gdy funkcjonariusze zauważą większą grupę ludzi.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon