Treningi judo i karate online? Nie ma problemu! Bytomscy sportowcy zachęcają do ćwiczeń w domu

Sport to zdrowie - wiadomo. Jak jednak dbać o kondycję w czasie pandemii? Siłownie i kluby fitness nieczynne. Sportowcy także nie mogą trenować w swoich klubach. Okazuje się, że ograniczenie to nie stanowi dla nich problemu, ponieważ ćwiczą w domu, a swoją pasją starają się zarazić także pozostałych mieszkańców Bytomia.

Byt karate2

Opera Śląska postawiła na uruchomienie transmisji ćwiczeń z solistką baletu Aleksandrą Piotrowską-Zarębą, a Aneta Pająk prowadzi studio baletowe online. Z kolei Teatr Rozbark wraz z Wydziałem Teatru Tańca AST zainicjował akcję ROZBARK_zarażamy ruchem, transmitując zajęcia taneczne w internecie. Teraz do tego grona dołączyli bytomscy sportowcy.

Do ruchu podczas „narodowej kwarantanny” zachęcają sportowcy z klubu karate tradycyjnego MUKS Ippon Bytom. Karatecy transmitują swoje treningi w Internecie, na swoim facebookowym profilu. - Uwaga, będzie eksperyment. We wtorek 24.03 poprowadzimy dla Was pierwszy trening online. Niezależnie od stopnia zaawansowania, wskakujcie w kimonka, zróbcie trochę miejsca w pokoju, odpalcie facebooka i poćwiczcie z nami! Zależnie od Waszej informacji zwrotnej będziemy treningi kontynuować z różną częstotliwością i o różnych porach. To jak? Kto będzie z nami? – napisali sportowcy na swoim facebookowym profilu.

Zobaczcie pierwszy trening!

Sensei Janusz Sowa z MUKS Ippon Bytom będzie prowadził treningi karate na żywo we wtorki i piątki o godzinie 17.00.

To jednak nie wszystko, bowiem swoją działalność do Sieci postanowili także przenieść bytomscy judocy z GKS Czarni Bytom. Zainicjowali akcją, którą określili mianem karotreningi. Regularnie przygotowują zestawy prostych ćwiczeń, których wykonanie zajmuje około 30 minut, a do każdej rozpiski dołączają filmik motywujący lub relację prezentującą jak ćwiczą oni sami.

Pierwszy karotrening opublikowano już 13 marca. - Od dzisiaj codziennie jeden z naszych „starszych” czołowych zawodników lub zawodniczka będzie rozpisywać trening domowy dla wszystkich „zatrzymanych”w domu. Będzie to zestaw prostych ćwiczeń na około 30 min. Do zestawu dołączamy krótki filmik motywujący lub relację jak sami ćwiczymy, a następnie nominujemy koleżankę lub kolegę z grupy,a może z poza klubu, który weźmie udział w zabawie. Wszystkie treningi będą wrzucane na nasz profil dlatego oznaczamy nominowanego i profil „Czarnych” – napisali 13 marca na swoim facebookowym profilu przedstawiciele Czarnych Bytom.

Kolejnym sportowcem, który zdecydował się przygotować treningi dla internautów jest Paweł Markiefka z UKS na Fali Bytom. Rozpiskę ogólnorozwojowych ćwiczeń można znaleźć na profilu klubu na FB.

I jak? Ćwiczycie z bytomskimi sportowcami?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon