Kolejny zakażony koronawirusem zdiagnozowany w bytomskim szpitalu

Zarażonych SARS-CoV-2 sukcesywnie przybywa. Dziś na oddziale zakaźnym Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu potwierdzono u kolejnego pacjenta przypadek zakażenia koronawirusem.

Mężczyzna jest hospitalizowany na oddziale zakaźnym, a jego stan jest dobry. - Dodatni wynik u mężczyzny spoza Bytomia potwierdzono dzisiaj nad ranem. Jest to już ósmy dodatni wynik stwierdzony u pacjenta, który zgłosił się na oddział zakaźny bytomskiego szpitala - informuje Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu. Na oddziale zakaźnym przebywa obecnie 9 pacjentów. Wśród nich są dwaj mieszkańcy Bytomia.

Jak wygląda statystyka związana z koronawirusem w Bytomiu?

W czwartek , 26 marca, zgodnie z danymi pochodzącymi z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu 32 osoby z Bytomia objęte były kwarantanną, 8 osób, w tym 2 osoby z Bytomia, było hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny), a 47 bytomian pozostawało pod nadzorem epidemiologicznym.

W całej Polsce koronawirusem zaraziło się już 1224 osoby, a 16 zmarło. W ciągu doby wykonano ponad 4,5 tys. testów. Z kolei w województwie śląskim choruje już 131 osób, 106 podlega hospitalizacji, 11 220 przebywa w kwarantannie, a 8108 objętych jest nadzorem sanitarnym. Mamy też cztery osoby, które wyzdrowiały.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon