W czasie epidemii komputer z dostępem do Internetu jest na wagę złota

Polska od lat walczy z wykluczeniem cyfrowym seniorów, związanym z brakiem dostępu do nowoczesnych technologii umożlwiających surfowanie po wirtualnej Sieci. Organizowane są rozmaite kursy dla seniorów, podczas których nabywają nowych umiejętności związanych z obsługą komputera. Dziś nastał ten czas, kiedy można je w pełni wykorzystać. Dlaczego?

Byt man in blue sweater holding white tablet computer 3783255

W związku z pandemią COVID-19 w całej Polsce obowiązują liczne obostrzenia. Ograniczono możliwość przemieszczania się, a z domu wyjdziemy jedynie po niezbędne zakupy spożywcze czy do apteki oraz do pracy – wszystko po to, aby maksymalnie zminimalizować rozprzestrzenienie się koronawirusa, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych.

Komputer oknem na świat

W czasie światowej pandemii seniorzy powinni unikać wychodzenia z domu i kontaktowania się z innymi osobami. Zamknięto też wszystkie instytucje kultury, galerie handlowe oraz ograniczono funkcjonowanie urzędów. Jednakże dziś, w dobie społeczeństwa sieciowego, zdecydowaną większość spraw można załatwić za pomocą Internetu. Dzięki rozwojowi technologicznemu wiele form życia społecznego zostało przeniesionych do przestrzeni cyfrowej. W zasadzie potrzebujemy tylko odpowiedniego sprzętu, który z powodzeniem znajdziemy w jednym z bytomskich sklepów komputerowych – Progres24 i dostępu do Sieci.

Zamiast opłacać rachunki na poczcie czy w specjalnych punktach, możemy szybko i, co najważniejsze, bez wychodzenia z domu wykonać przelew internetowy. Jeżeli cierpimy na choroby przewlekłe, po telefonicznej konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, otrzymamy smsem lub mailem kod recepty na potrzebny nam lek. A zakupy? Także i te z bez problemu zrobimy korzystając z internetowych sklepów, które oferują także dostawę pod same drzwi domu czy mieszkania. W ten sam sposób można zamówić nowy komputer, laptop czy tablet w sklepie internetowym www.progres24.pl, a specjaliści pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do potrzeb seniorów. Jak wskazują eksperci Progres24 najlepszy będzie laptop HP Probook, którego koszt oscyluje wokół 2 tys. zł. To niezwykle poręczny i ergonomiczny Notebook, który doskonale sprawdzi się jako nieoceniona pomoc pozwalająca na przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu.

laptop

Kultura i sztuka na wyciągnięcie ręki

Wiele osób regularnie uczestniczyło w życiu kulturalnym. Dziś jest to niemożliwe, ponieważ z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem teatry, kina i opery zamknięto. Twórcy kultury przenieśli jednak swoją aktywność do sieci. Wiele filmów można obejrzeć na legalnych platformach, teatry prowadzą retransmisje zrealizowanych wcześniej spektakli, a nowojorska Metropolitan Opera codziennie prezentuje inne kultowe przedstawienie. Swoje podwoje przed miłośnikami historii otwierają dziś niemal wszystkie muzea, które zapraszają do wirtualnego zwiedzania zgromadzonych przez nich zbiorów, a lokalne gazety sukcesywnie rezygnując z wydań papierowych, zachęcając do czytania artykułów w Internecie.

A co z kontaktami z rodziną i ze znajomymi?

Obowiązujący w Polsce stan epidemii oznacza, że kontakty te należy ograniczyć dla własnego bezpieczeństwa. Istnieje jednak pewna alternatywa, bowiem dzięki internetowym komunikatorom możemy nie tylko rozmawiać ze swoimi bliskimi, ale także ich oglądać. Wszystko to możliwe jest dzięki korzystaniu m.in. z laptopa.

fot. Andrea Piacquadio, pexels.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Projekt bez nazwy 1

Jak wyglądać, jak copenhagen girl?

Rozwijające zajęcia dla dzieci w Bytomiu? Giganci Programowania zapraszają na lekcje pokazowe!

Rozwijające zajęcia dla dzieci w Bytomiu?

Woda dobrem deficytowym

Woda dobrem deficytowym

Wystawa BODY WORLDS powraca do Katowic z nową ekspozycją!

Wystawa BODY WORLDS powraca do Katowic z nową ekspozycją!

Wizualizacja kuchenna studia D.T. POD KASZTANEM z Bytomia

Kuchnia nowoczesna – jak ją urządzić? Poznaj nasze pomysły

Mistrzostwa Polski i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce sportowej w Skarpie Bytom

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom