Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w bytomskim szpitalu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w bytomskim szpitalu zmarła 19 osoba zakażona koronawirusem. To pierwszy taki przypadek w naszym mieście. Ofiarą jest 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie.

Byt connection 4884862 1920

Niedziela zaczęła się od złych wieści. Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie poinformowało o kolejnej ofierze śmiertelnej koronawirusa. Niestety, stało się to w bytomskim szpitalu.

Pierwszy śmiertelny przypadek w Bytomiu

Ofiarą jest 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie. Ministerstwo dodaje, że występowały u niego choroby współistniejące.

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - informuje MZ.

W Polsce obecnie koronawirusa potwierdzono u 1717 osób. W wyniku zakażenia życie straciło 19 osób.

Izba przyjęć znowu działa

W sobotę zamknięta była izba przyjęć Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu przy ul. Żeromskiego 7. W niedzielę wznowiono funkcjonowanie po przeprowadzeniu dezynfekcji, która trwała dwanaście godzin.

"Każdy pacjent zgłaszający się na izbę ma mierzoną temperaturę, dezynfekowane ręce oraz otrzymuje maseczkę ochronną" - informuje Urząd Miasta.

Zamknięcie izby przyjęć i jej dezynfekcję nakazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Stało się tak po tym, gdy przywieziono tam pacjenta z objawami zakażenia koronawirusem.

W sobotę Urząd Miejski poinformował o trzech potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem u mieszkańców Bytomia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon