Markowe części do wózków widłowych - gdzie tanio je zamówić?

Masz jeden lub więcej wózków widłowych ale wciąż sen z powiek spędza Ci, to gdzie zamówić dobrej jakości, markowe części do wózków widłowych? Jeśli zależy Ci przy tym, aby nie przepłacać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Byt markowe czesci do wozkow gdzie je zamowic

Nawet jeśli pracujesz na najlepszej jakości sprzęcie, z pewnością wiesz, iż każdy pojazd od czasu do czasu wymaga drobnych lub bardziej gruntownych napraw. Utrzymanie prawidłowego stanu technicznego pojazdu jest jeszcze bardziej istotne od czasu wejścia w życie nowych przepisów dotyczących wyliczania resursu wózków widłowych. A znaczna część napraw oraz usuwania usterek odbywa się w oparciu o wymianę wadliwego elementu i zastąpienie go nową częścią do wózka widłowego.

Jeśli jesteś jednym z klientów sprawdzonych Serwisów Wózków Widłowych, prawdopodobnie nie musisz martwić się o zakup części, gdyż o wymianę i zamówienie części kompleksowo dbają profesjonalni serwisanci. Jeśli jednak, zamawianiem części wolisz zajmować się samodzielnie zapraszamy do dalszej części artykułu, w której dowiesz się m.in.

  • jak prawidłowo dobierać części do wózków widłowych;
  • gdzie można zamawiać elementy do wózków;
  • co w przypadku, gdy wadliwa część nie zostanie zastąpiona nową.

A także wiele, wiele więcej. Zapraszamy!

Jakie części do wózków widłowych są najlepsze?

Podczas zakupu części do wózków widłowych bardzo istotne jest aby nie decydować się na “pierwsze lepsze” rozwiązania tymczasowe czy niepewne zamienniki wymaganych elementów.
Jeśli wiesz, jaka część w Twoim wózku widłowym wymaga wymiany, sprawdź dokładnie wszystkie jej parametry i oznaczenia, a także markę zamontowanego elementu (o ile był to element oryginalny). To bardzo ważne, aby wymieniając części w wózkach widłowych dobierać elementy, które:

  • są nowe, ale identyczne z wadliwą wymienianą częścią;
  • kompatybilne z urządzeniami danej marki;
  • posiadają certyfikaty i spełniają europejskie normy dopuszczenia do handlu;
  • mają odpowiednie parametry oraz rozmiary, są dostosowane do konkretnych modeli wózków widłowych, w których mają być zamontowane.

Bardzo istotna jest także jakość wykonania części do wózków widłowych. Solidne elementy, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa, posłużą dłużej a ich zużycie nie będzie tak szybkie, jak w przypadku części gorszej jakości. W tym miejscu warto szczególnie pod uwagę wziąć intensywność pracy urządzenia. Przy dużej liczbie motogodzin i obsłudze wielu ładunków dziennie gorszej jakości część zamienna zaraz będzie nadawać się do kolejnej wymiany. Generując przy tym nie tylko kolejne koszta, ale także wymuszając przestój w pracy urządzenia.
Nieprawidłowo dobrane części do wózków widłowych (zły rozmiar, niepasujące mocowania itp) mogą stanowić duże zagrożenie zarówno dla funkcjonalności sprzętu, jak i zdrowia osób, obsługujących czy znajdujących się w pobliżu.
Kategorycznie zabrania się wprowadzania jakiegokolwiek typu własnych modyfikacji w dopuszczonych do użytku wózkach widłowych (może to skutkować anulowaniem dokumentu zezwalającego na eksploatację urządzenia). Szczególnie niebezpieczne są zmiany w obrębie układu hydraulicznego czy układu kierowania oraz silnika.

Jakie części do wózków są najlepsze

Gdzie można zamówić oryginalne elementy do wózków widłowych?

Aby mieć pewność, iż zamawiane części do wózków widłowych pochodzą z oryginalnych źródeł, najlepiej zamawiać je wprost u producentów lub dealerów marek. Co dodatkowo daje takie rozwiązanie?
1. Zamówione części z pewnością są oryginalne, pochodzą ze sprawdzonych źródeł i posiadają gwarancję.
2. Możesz liczyć na fachową pomoc i doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego elementu, jeśli sam nie masz pewności, co powinieneś zamówić.
3. Jeśli masz problem z montażem czy wymianą elementu, możesz skorzystać z pomocy Serwisu Wózków Widłowych.
4. Większość części zamiennych dostępna jest od ręki - nie musisz czekać tygodni czy miesięcy na ich wysyłkę i dostarczenie.
Dobrej jakości części do wózków widłowych w atrakcyjnych cenach możesz znaleźć na:

Co w przypadku jeśli nie wymieni się wadliwej części do wózka widłowego?

Dbanie o prawidłowy stan techniczny i usuwanie wszelkich nowo powstałych usterek na bieżąco leży w gestii właściciela wózka widłowego. Wymiana części do wózka widłowego może być konieczna na skutek:

  • zalecenia ze strony konserwatora wózków widłowych;
  • wytycznych wynikających z przeprowadzonego przez inspekcję Urzędu Dozoru Technicznego przeglądu;
  • wyników przeglądu specjalnego, wykonywanego po upłynięciu resursu wózka widłowego.

W każdym z tych przypadków, wadliwy element powinien zostać wyłączony z eksploatacji i zastąpiony nową częścią. Natomiast wózek ponownie poddany przeglądowi w celu potwierdzenia dokonania naprawy i usunięcia usterki.
Co w przypadku jeśli jako właściciel wózka widłowego zignorujesz konieczność naprawy? Konsekwencje mogą być naprawdę poważne. Wózek z wadliwym elementem zostanie wyłączony z eksploatacji. A w przypadku kontroli, która wykaże, iż pozostaje on nadal w użyciu - na jego posiadacza może zostać nałożona kara finansowa.

Podsumowanie

Podsumowanie

Podczas wymiany części do wózków widłowych bardzo ważny jest dobór odpowiedniego oryginalnego elementu zastępczego oraz jego prawidłowy montaż. Jeśli nie radzisz sobie ze znalezieniem części, której szukasz, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych Serwisów Wózków Widłowych, które znajdziesz na:

Materiał partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon