Palił się jeden z budynków w Szombierkach

Miniony weekend bytomskim strażakom upłynął niezwykle pracowicie. Najpierw w wielu miejscach odnotowano pożary traw, a w niedzielę, 29 marca, w Bytomiu-Szombierkach spalił się budynek gospodarczy.

Jak podaje rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Zabrzańskiej o godz. 15.24. Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że pali się jednokondygnacyjny budynek, który od dawna był opuszczony. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przystąpili do gaszenia pożaru przy użyciu 6 prądów wody, w tym jednego z drabiny mechanicznej SCD37.

Budynek został też przeszukany. Pogorzelisko sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania te potwierdziły, że nikt nie przebywał we wnętrzu gmachu w czasie pożaru. Po zakończeniu akcji gaśniczej, obiekt oddymiono i przewietrzono. Konieczne było rozebranie ok. 150 mkw nadpalonego dachu. W akcji gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów, w tym 3 Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 33 strażaków i policja.

Przypomnijmy, że w miniony także w Szombierkach doszło do pożaru traw na olbrzymim terenie graniczącym z Elektrociepłownią Szombierki. Paliło się m.in. przy ul. Wróblewskiego, ul. Mochnackiego czy przy ul. Kosynierów. Pożar traw miał także miejsce przy ul. Dąbrowa Miejska na os. Awaryjnym.

fot. Bytom998

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt szyb witczak kwk piekary

Zatrzęsło się w Bytomiu. Silne tąpnięcie...

Byt 49 455941

Zamordowany mężczyzna był z Bytomia?

Byt 39 417673

Kronika Policyjna: 15 maja [przegląd]

Byt dym sw wojciech bytom

Prezydent apeluje o zaprzestanie palenia w piecach

Byt 39 363615

Kronika Policyjna: 1 sierpnia [przegląd]

Byt 39 337393

Kronika Policyjna: 11 kwietnia [przegląd]