Palił się jeden z budynków w Szombierkach

Miniony weekend bytomskim strażakom upłynął niezwykle pracowicie. Najpierw w wielu miejscach odnotowano pożary traw, a w niedzielę, 29 marca, w Bytomiu-Szombierkach spalił się budynek gospodarczy.

Jak podaje rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Zabrzańskiej o godz. 15.24. Kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że pali się jednokondygnacyjny budynek, który od dawna był opuszczony. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przystąpili do gaszenia pożaru przy użyciu 6 prądów wody, w tym jednego z drabiny mechanicznej SCD37.

Budynek został też przeszukany. Pogorzelisko sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania te potwierdziły, że nikt nie przebywał we wnętrzu gmachu w czasie pożaru. Po zakończeniu akcji gaśniczej, obiekt oddymiono i przewietrzono. Konieczne było rozebranie ok. 150 mkw nadpalonego dachu. W akcji gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów, w tym 3 Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 33 strażaków i policja.

Przypomnijmy, że w miniony także w Szombierkach doszło do pożaru traw na olbrzymim terenie graniczącym z Elektrociepłownią Szombierki. Paliło się m.in. przy ul. Wróblewskiego, ul. Mochnackiego czy przy ul. Kosynierów. Pożar traw miał także miejsce przy ul. Dąbrowa Miejska na os. Awaryjnym.

fot. Bytom998

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytom pożar

Pożar przy dworcu w Bytomiu

pożar ogródków Cegielniana

Pożar na terenie ogródków działkowych przy ul. Cegielnianej

Narkotyki (zdjęcie ilustracyjne)

Diler narkotyków z bardzo pojemną kieszenią zatrzymany

Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, Bytom

Zakonnik z Bytomia zgwałcił dziecko? Został aresztowany

Byt pozar

Pożar przy pl. Klasztornym w Bytomiu

Byt 191877350 524806005540341 2077169729839294244 n

Kolejne informacje w sprawie ataku nożownika w...