Kolejna bytomianka z koronawirusem

Bytom długo opierał się pandemii koronawirusa. Niestety nosicielami SARS-CoV-2 są już także mieszkańcy naszego miasta. Właśnie potwierdzono kolejny przypadek zarażenia.

Byt rynek koronawirus

Koronawirusa wykryto u kobiety przebywającej w domowej kwarantannie pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jej stan zdrowia jest dobry, dlatego nie zdecydowano się na jej hospitalizację, aby nie zajmować miejsc dla poważnych przypadków. Zgodnie z wytycznymi konsultanta krajowego ds. epidemiologii chorzy, którzy nie wymagają hospitalizacji są kierowani do domowej kwarantanny i dostają kartę informacyjną jak postępować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.

To już piąty przypadek zarażenia koronawirusem wśród mieszkańców Bytomia. W sobotę, 28 marca informowaliśmy o trójce bytomian, u których testy dały wynik pozytywny. Z kolei w niedzielę pisaliśmy o 75-letnim mężczyźnie, który trafił do szpitala w stanie ciężkim. Lekarzom mimo prób nie udało się go odratować. Po wykonaniu testów okazało się, że był zarażony koronawirusem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt potracenie na witczaka

Potrącenie pieszego na ul. Witczaka

Byt pojazd policji

Pijany 20-latek uciekał przed policją

Byt zderzenie z rowerzysta

Zderzenie samochodu z rowerem

Byt 60 568715

21-letni podpalacz nękał Świętochłowice. To...

Byt klucze w zamku

Włamał się do mieszkania, które wynajął

Byt hands 1408480 1920

Senior prawie stracił 190 tys. zł. Oszust...