Kwarantanna w DPS Kombatant. Jeden z podopiecznych ma koronawirusa

Koronawirus zbiera żniwo. Zaledwie w ciągu ostatnich 12 godzin wykryto 27 nowych zakażeń w województwie śląskim. Kolejny przypadek mamy także w Bytomiu.

Byt dpskombatant

Wśród zakażonych są także osoby z terenu znajdującego się pod nadzorem bytomskiego sanepidu. Jak podaje Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w izolacji domowej w dobrym stanie przebywa kobieta w średnim wieku pod nadzorem bytomskiego sanepidu. Co więcej, w ciężkim stanie w tyskim szpitalu jest wiekowy mężczyzna – sanepid w Bytomiu próbuje ustalić źródło zakażenia, a w bytomskim szpitalu hospitalizowani są dwaj mężczyźni, u których także wykryto groźnego wirusa.

Kwarantanna w DPS "Kombatant"

Jak informuje bytomski magistrat, zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z podopiecznych DPS „Kombatant”. Z tego też powodu cały personel i wszyscy pensjonariusze ośrodka zostali objęci kwarantanną.

Mężczyzna zarażony COVID-19 znajduje się w szpitalu w Tychach na oddziale zakaźnym. - Decyzję o objęciu DPS-u kwarantanną podjęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu, która sprawuje nadzór nad placówką. Warto podkreślić, że zarówno personel, jak również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej są obecnie zdrowi oraz znajdują się pod opieką medyczną. Ośrodek jest również w pełni zabezpieczony na okres kwarantanny – wyjaśnia Tomasz Sanecki z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Obecnie kwarantanną objętych jest 126 podopiecznych ośrodka oraz 23 pracowników Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu – Miechowicach. Przypomnijmy, że wczoraj 64 osoby z Bytomia objęte były kwarantanną, 10 osób (w tym 4 z Bytomia) hospitalizowano w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 (oddział zakaźny), a 92 osoby z Bytomia pozostawały pod nadzorem epidemiologicznym.

fot. UM w Bytomiu, DPS Kombatant

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT