Zamknięto oddział chirurgii w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu

We wtorek, 31 marca, wstrzymano pracę Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Powodem jest koronawirus.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że u jednego z pracowników szpitala wykryto groźny wirus. - Z przykrością informujemy, iż w związku obecną sytuacją epidemiologiczną oraz otrzymanym potwierdzonym wynikiem jednego z pracowników szpitala jesteśmy zmuszeni zastosować obowiązujące procedury dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID 19, w tym m.in. wstrzymanie pracy Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej, a tym samym przyjęć planowych oraz pełnienia dyżurów medycznych do czasu uzyskania wyników osób przebywających w otoczeniu osoby zakażonej – poinformował zarząd szpitala na oficjalnej stronie internetowej lecznicy.

Przypomnijmy, że wczoraj, 30 marca, kwarantannę wprowadzono także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, gdzie z powodu koronawirusa konieczne było zamknięcie ortopedii i pulmunologii.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem