7 ofiara koronawirusa w Bytomiu

Niestety w święta epidemia nie zwalnia. Urząd Miejski w Bytomiu oraz Śląski Urząd Wojewódzki poinformowały dziś o zgonie kolejnej osoby z Bytomia w następstwie choroby COVID-19.

Byt koronawirus bytom

Około 17:00 Śląski Urzęd Wojewódzki podał komunikat o aktualnym stanie sanitarnym w regionie. W szpitalu zakaźnym w Tychach zmarła 76-letnia mieszkanka Bytomia, u której potwierdzono zakażanie koronawirusem. Jest to siódma ofiara SARS-CoV-2 z naszego miasta.

Zgodnie z informacjami Urzędu Miejskiego w naszym mieście są 74 osoby zarażonych koronawirusem. Z kolei w szpitalach przebywają 22 osoby z podejrzeniem zakażenia. Kwarantannie poddano 246 bytomian, natomiast 355 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Jak dotąd nie zanotowano ani jednego przypadku wyzdrowienia.

W całym województwie śląskim jest 846 pacjentów zarażonych COVID-19. Dziś ogłoszono, iż w szpitalu w Tychach walkę z chorobą wygrała 80-letnia mieszkanka Żor. Dwa wykonane testy potwierdziły, że nie ma już koronawirusa w jej organizmie, dlatego pacjentka mogła wrócić już do domu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon