Koronawirus song podbija Internet! Autorami piosenki są bytomianie

Piosenką w koronawirusa! 10 kwietnia do sieci trafił wyjątkowy teledysk, który został stworzony przez osoby związane ze Szkołą Podstawową nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Posłuchajcie!

Byt koronawirusowa piosenka

Bytomianie są niezwykle utalentowani, a kreatywność nie zanikła wraz z "narodową kwarantanną" i zawieszeniem zajęć w szkołach, co udowadniają prezentując… „Koronawirusową Piosenkę”. Autorką tekstu i muzyki jest Sabina Szmajduch, nauczycielka muzyki w SP nr 51, a teledysk do niecodziennego utworu powstał przy współpracy dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu oraz rodziny i przyjaciół autorki.

- Koronawirusie ty nam nie pchaj tu się. Ogarniasz cały świat. Szkołę mamy w domu. Wchodzisz po kryjomu. Codziennie dajesz znak. Koronawirusie ty nam nie pchaj tu się. Uciekaj, uciekaj stąd! Chcemy na rowery, także do opery wspólnie z rodziną gdzieś pójść (…) – śpiewają wykonawcy, starając się przegonić groźnego wirusa.

Posłuchajcie piosenki!

W nagraniu muzyki udział wzięli: Chór „Zgrane Nutki”, Barbara Bartusik, Renata Biszko, Ewelina i Kamil Kukulscy, Aleksandra i Jacek Makowscy, Karol Makowski, Szymon Makowski, Magdalena Obczyńska, Magdalena, Oliwia, Teresa i Zuzanna Siwek, Karolinka, Łukasz, Małgorzata, Piotr i Sabina Szmajduch, Karolina Ślęzok, Michał Wadowski, Beata Winiarz, Jakub Zawodny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon