Dni Bytomia odwołane. Impreza dopiero za rok

Bytom podobnie jak inne miasta zdecydował się odwołać swoje tegoroczne święto. Tak duża impreza mogłaby spowodować rozprzestrzenienie się koronawirusa. Dlatego najbliższe Dni Bytomia odbędą się dopiero za rok.

Byt dni bytomia 2019

Władze miasta podjęły tę decyzję, ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia imprezy o takiej skali w bezpieczny sposób. W minionych latach na placu Sobieskiego bawiło się wiele tysięcy bytomian. W warunkach trwającej epidemii takie nagromadzenie ludzi w jednym miejscu prawdopodobnie skończyłoby się ogromnym wzrostem liczby zachorowań.

- Musimy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu bytomian, dlatego postanowiliśmy przełożyć na przyszły rok wspólne świętowanie Dni Bytomia - powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od zeszłego roku Dni Bytomia są finansowane przez sponsorów. Miejskie służby zajmowały się jedynie jej przygotowaniem i sprawnym przeprowadzeniem. W tym roku miało być podobnie i część umów została już zawarta. Ze względu na decyzję o rezygnacji z organizacji imprezy Bytomskie Centrum Kultury zwróciło się do sponsorów z prośbą o przekazanie tych pieniędzy na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem. Część z firm przystała na tę propozycję.

Tegoroczna impreza miała odbyć się na placu Sobieskiego 20 i 21 czerwca. Wzorem poprzedniej edycji mieszkańcy Bytomia w internetowym plebiscycie wskazali artystów, którzy mieli wystąpić podczas święta naszego miasta.

Bytomskie Centrum Kultury przymierza się już do tworzenia programu przyszłorocznych Dni Bytomia. - Mamy nadzieję, że w 2021 roku, gdy uporamy się z najważniejszym problemem, spotkamy się na pl. Sobieskiego i będziemy bawić się jeszcze lepiej niż w 2019 r. - stwierdził prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt marsz dla jezusa

Regionalny Marsz dla Jezusa w Bytomiu

Byt milosc4

"Miłość w czasie pandemii” - klimatyczna sesja...

Byt odgruzowanie bytomia

Kolejny cenny obraz trafił do zbiorów Muzeum...

Byt mozaiki przed bck

Mozaiki ozdobiły betonowe donice stojące przed...

Byt starwars po slasku1

Gwiezdna Haja, czyli „Star Wars” po śląsku

Byt lechmajewski

Lech Majewski przyjedzie do Bytomia

Byt parkowelove

Zakochaj się w parku! Nadchodzi kolejny zielony...