Dni Bytomia odwołane. Impreza dopiero za rok

Bytom podobnie jak inne miasta zdecydował się odwołać swoje tegoroczne święto. Tak duża impreza mogłaby spowodować rozprzestrzenienie się koronawirusa. Dlatego najbliższe Dni Bytomia odbędą się dopiero za rok.

Byt dni bytomia 2019

Władze miasta podjęły tę decyzję, ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia imprezy o takiej skali w bezpieczny sposób. W minionych latach na placu Sobieskiego bawiło się wiele tysięcy bytomian. W warunkach trwającej epidemii takie nagromadzenie ludzi w jednym miejscu prawdopodobnie skończyłoby się ogromnym wzrostem liczby zachorowań.

- Musimy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu bytomian, dlatego postanowiliśmy przełożyć na przyszły rok wspólne świętowanie Dni Bytomia - powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od zeszłego roku Dni Bytomia są finansowane przez sponsorów. Miejskie służby zajmowały się jedynie jej przygotowaniem i sprawnym przeprowadzeniem. W tym roku miało być podobnie i część umów została już zawarta. Ze względu na decyzję o rezygnacji z organizacji imprezy Bytomskie Centrum Kultury zwróciło się do sponsorów z prośbą o przekazanie tych pieniędzy na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem. Część z firm przystała na tę propozycję.

Tegoroczna impreza miała odbyć się na placu Sobieskiego 20 i 21 czerwca. Wzorem poprzedniej edycji mieszkańcy Bytomia w internetowym plebiscycie wskazali artystów, którzy mieli wystąpić podczas święta naszego miasta.

Bytomskie Centrum Kultury przymierza się już do tworzenia programu przyszłorocznych Dni Bytomia. - Mamy nadzieję, że w 2021 roku, gdy uporamy się z najważniejszym problemem, spotkamy się na pl. Sobieskiego i będziemy bawić się jeszcze lepiej niż w 2019 r. - stwierdził prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt spektakl umarlam

Kaj się bawić? 05.02 - 11.02

Byt ars cameralis 2015 plakat

Kaj się bawić? 13.11 - 19.11

Byt 2014 42 straznik plazy

Dzika przyroda w muzeum

Byt A Verbum Nobile 078

Bytomska Nagroda Europejska w rękach Krzysztofa...

Byt zbiory mgb

Zbiory muzeum w sieci

Verdi na weekend

Kronika kusi