Pożar w Bobrku: Palił się dach budynku wielorodzinnego [VIDEO]

W czwartkowy wieczór w budynku przy ulicy Czajkowskiego doszło do pożaru dachu. Choć sytuacja wyglądała dramatycznie, po sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej, wszyscy lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Byt pozar bobrek

Jak informuje oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Bytomiu, 16 kwietnia o godz. 19:46 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Czajkowskiego. Palił się dach trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego w Bytomiu-Bobrku.

Wszystkie osoby znajdujące się wewnątrz gmachu zdołały go samodzielnie opuścić jeszcze przed przyjazdem strażaków. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, nikt też nie uskarżał się na żadne dolegliwości. - Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu napięcia elektrycznego do budynku oraz ugaszeniu pożaru – wyjaśnia przedstawiciel PSP. Po zakończeniu akcji gaśniczej, w całym budynku wykonano pomiary, które potwierdziły brak występowania szkodliwych substancji. Wnętrza gmachu sprawdzono też korzystając z kamery termowizyjnej, która także nie wykazała żadnych zagrożeń.

https://www.youtube.com/watch?v=guO5R4xUkVY

W działaniach uczestniczyło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, 17 strażaków, policja, PRM oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zgodnie z szacunkami strażaków, spaleniu oraz nadpaleniu uległo ok. 50 m.kw. poszycia dachowego. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który także wziął udział w oględzinach, orzekł, że lokatorzy mogą powrócić do swoich mieszkań.

fot. Bytom998

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt zespol szkol technicznych w bytomiu

Koronawirus zaatakował w kolejnej szkole. Tym...

Byt stluczony samochod

Kronika Policyjna: 17 sierpnia [przegląd]

Byt nurekx

35-letni bytomianin utonął w zalewie Rogoźnik....

Byt policjabytomlogo

Kradł elementy sieci trakcyjnej. Teraz czeka go...

Byt koronawirus bytom

Trzech bytomian zarażonych koronawirusem!

Byt aresztowanie

Kronika Policyjna: 17 lutego [przegląd]