MOPR i fundacja Petralana łączą siły. Wolontariusze zrobią zakupy seniorom

Akcja „Pomoc dla seniora”, zainaugurowana blisko miesiąc temu przez Fundację PETRALANA i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu, trwa. Wolontariusze każdego dnia wspierają bytomian.

Jak informują przedstawiciele fundacji, w ciągu tygodnia wolontariusze docierają średnio do 35 seniorów. Jednakże wraz z rozwojem akcji, przybywa też próśb o pomoc. Z tego też powodu konieczne jest zwiększenie liczby wolontariuszy. Fundacja i MOPR poszukują kolejnych chętnych, którzy pomogą seniorom w zakupach.

WPrzypomnijmy, że akcja „Pomoc dla seniora” skierowana jest do bytomian, którzy ukończyli 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną i są przewlekle chorzy. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z pomocy mogą skontaktować się telefonicznie z wolontariuszami, dzwoniąc na numer: 32 388 67 22. Przedsięwzięcie to ma na celu pomoc w dostarczaniu zakupów spożywczych, środków czystości i lekarstw. Wymienione powyżej czynności realizują właśnie wolontariusze.

https://www.youtube.com/watch?v=VTCLBxDiKV8#action=share

- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie codziennie otrzymuje listę zgłoszeń i przekazuje je do realizacji wolontariuszom za naszym pośrednictwem. Ci udają się pod wskazany adres i realizują zakupy lub np. wyprowadzają pieski seniorów – wyjaśnia Łukasz Piątek z Fundacji PETRALANA. Dodaje też, że zarówno wolontariusze, jak i seniorzy otzrymują ochronne rękawiczki i maseczki.

Co zrobić, aby dołączyć do akcji i pomóc seniorom? Należy wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: fundacja@petralana.eu lub zadzwonić pod numer telefonu: 602 662 398.

fot. mat. Petralana

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...